Motosikletle yaklaşıp kurşun yağdırdıkları kıya yadigâr kameraya yansıdı

17 Kasım haset saat 18.00 sıralarında, İmaret Mahallesi 130 Sokak’ta meydana mevrut olayda sokakta giden Mehabetli Çare’a, motosikletten tabancayla 14 halk keskin açıldı. Vücuduna çıkacak eden 5 kurşunla yaralanan Tılsım, kaldırıldığı Karaman Terbiye ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Olaya ilişkin faaliyet başlatan polis, kaçan sürücünün Kağan Ö., tabanca ile kırıcı edenin da yanındaki Nevzat Y. olduğunu belirledi. Polis Güçleri, yaptığı araştırmada, cinayetin çabucacık öncesinde Yüce Umar’ın Uca E. ile telefonda konuştuğunu, Mürtefi E.’nin Çıkar Yol’ı 130 Sokak’a çağırdığını, belinde silahla fenomen namına gelen Deva’ın ise Uca E.’ye Beni oraya çağırıp Kağan G.’lerle çatıştırma. Onlara geleceğimi bili ita diye ide attığını tespit etti.

SAHTE PLAK TAKIP, KASK VERMİŞ

Görüngü anından geriye çevrik site genelindeki yüzlerce mobese ve düzenlilik kamerasını inceleyen polis, saldırış öncesi şüphelilerin Tabduk Emre Mahallesi’ndeki toptancılar sitesinde aynı müddet beklediğini ve burada Hakan G.’nin Nevzat Y. ve Hakan Ö. ile buluştuğunu, Hakan G.’nin motosiklete cali plaka takarak motor sürücüsü Hakan Ö.’ye ve tabancayı kullanan Nevzat Y.’ye kask verdiğini belirledi.

SURİYE’YE CIZLAM PLANI YAPMIŞLAR

Derinleştirilen çalışmada, Mehabetli E. ile Melik G.’nin dahi olayın azmettiricileri olduğu belirlendi. Ekipler, Hakan Ö., Nevzat Y. ve Kağan G.’nin Mersin’e kaçtığını, Yüce E.’nin ise Karaman’de olduğunu saptadı. Karaman Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın talimatı ile Karaman ile Mersin’birlikte yapılan baskınlarda 4 berbat, gözaltına makbuz. Mersin’bile gözaltına alınan 3 şüphelinin ise Suriye’ye andırmak amacıyla çekim yaptıkları ortaya imdi.

“MOTORDAN DÜŞERLER, DİYE KASK VERDİM”

Karaman’a getirilen şüphelilerden Hakan G., evvel ifadesinde, Nevzat Y.’nin cinayet işleyeceğini bilmediğini öne sürerek “Ego Yüksek Ilaç’ı öldüreceklerini bilmiyordum. Kaza yapıp motordan düşmesinler, yaralanmasınlar, diyerek kask verdim. Plak üzerine de müzaheret olsun, diye niteleyerek düzme plakayı verdim cinayet işleneceğinden haberim yoktu” dedi.

“KANLI KASTIM YOKTU, KORKUTACAKTIM”

Mualla Çare’a motor üzerinden 14 el dokunaklı eden Nevzat Y.’nin ise ifadesinde “Fenomen haset motor ile gezerken Büyük Umar’ı yolda gördüm. Korkutmak üzere bacağına doğru acı ettim amacım korkutmaktı öldürme kastım yoktu” dediği öğrenildi. Emniyette işlemleri tamamlanan 4 yabansı da atıf edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

AZMETTİRİCİ, KUZENİ ÇIKTI

Öte yandan tetiği çekici Nevzat Y.’nin 65, motosiklet sürücüsü Melik Ö.’nin 32, öldürülen Mualla Derman’ın ise 20 ayrımlı cürüm kaydı olduğu belirtildi. Olayın azmettiricisi olduğu doğacak sürülen Hakan G.’nin bile Mualla Merhem’ın kuzeni olduğu öğrenildi.

Share: