Milli Uğraş 100. Sene Diorama 1922 Uşak Müzesi açıldı

– Milli Savaş 100. Sene Diorama 1922 Uşak Müzesi açıldı

UŞAK – Milli mücadelenin 100.yıl dönümünde “Milli Savaş 100. Yıl Diorama 1922 Uşak Müze’si” Kültür ve Turizm Vekil Yardımcısı Özgül Özkan Çetin’un katılımlarıyla açıldı.

Geçtiğimiz günlerde benzeri dizi programlar üzere Uşağa gelen Kültür ve Turizm Nazır Yardımcısı Özgül Özkan Ağır, buradaki programlarında değişik ziyaretler düzenledi. Nazır Yardımcısı Özkan Müşkül, Çeltek Dokur Evi’ne her an halk yapımı halı, kilim yapımlarını inceledi. Burada çalışan dokuyucu kadınlarla da arkadaşça etti. Sergi ve halı yapımlarında bilgiler alan Bakan Özkan Çetin, sonrasında çalışa dokumacıların sebebiyle halı dokudu. Günde 7 bin oluşum fen attıklarını öğrenen Vekil Özkan Yavuz, çalışanlara tepkisini “Maşallah” diye niteleyerek gösterdi.

Milli Savaş 100.Sene Diorama 1922 Çeltek Müzesi Icra Vekili Özkan Zor katılımıyla açıldı.

Yapılan mütenevvi ziyaretlerin ardından Milli Mücadele 100.Yıl Diorama 1922 Çeltek Müzesi açılışına katılan Nazır Yardımcısı Özgül Özkan Çetince, burada yaptığı açıklamalarda bu çalışmaları şehri ayağa kaldıracak ve çocuklara genişlik domuzuna anlatacak tıpkı say olduğunu düşündükleri amacıyla sonuç paye önemsediklerini belirtti.

Açılış konuşmasını beğenmek amacıyla alkışlar eşliğinde kürsüye sâdır Şehremini Mehmet Kıvılcım, “Arz balaban alkışı; bu memleketin, Uşak’ımızın kurtuluşunu bizlere ödül eden ilkin Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve zırh arkadaşları adalet ediyorlar. Onlar olmasalardı tığ bu topraklarda, Çeltek’ımızda mutlak bir biçimde yaşayamazdık, dolaşamazdık” dedi.

Yapılan küşat konuşmalarının arkası sıra kurdele kesimiyle birlikte açılan müzeyi Uşak Valisi Turan Ergün, Vekil Yardımcısı Özgül Özkan Zor, Yardımcı AK Tümen Milletvekilleri İsmail Zaman ve Mehmet Altay, Çeltek Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve haddinden fazla sayıda ziyaretçi 12 bitirme ve temas katın 144 metrekare olduğu müzeyi gezerek asar üzerine üstelik bilgiler aldı.

Share: