MHP’nin Kayseri mitingi

MHP Umumi Başkanı Mehabet Bahçeli, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in sözlerine tepki göstererek, “Geliriz gelmesine amma gündüzünüzü geceleyin gibi örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, çift koşa, kanımızla, canımızla geliriz.” dedi.

Bahçeli, partisince Kayseri Cumhuriyet Altını Meydanı’nda düzenlenen “2023’e Makul: Namzet Muhtemelen, Karar Kemiksiz” başlıklı mitingde yaptığı konuşmada, CHP’ye yönelik eleştirilerde bulundu.

“Bu CHP zihniyetinin yatacak yeri yoktur” diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bu CHP zihniyetinin günahları diz boyudur. Bugünkü CHP zihniyeti Kuvayımilliye iradesiyle geceyle gündüz gibi farklıdır. Bazı dikenini gülünden seçer, sistem ettiğinin mahsulünü ayrımsız ahit muhakkak biçer. Kılıçdaroğlu zaman bilmez, ecdad bilmez, kavim bilmez, erdem bilmez, terbiye bilmez; bildiği biricik molekül yalandır, iftiradır, izansızlıktır. Kayseri’nin meşhur ayrımsız sözünü anımsatmak isterim. ‘Ahrazın dilinden anası anlarmış.’ Hangi var kim bu Kılıçdaroğlu’nun dilinden üstelik dileğinden de dimağından bile anlayan, anlayacak olan yoktur. Rahmetli Peyami Safa’nın dediği gibi, ‘yalana bırakınız insanı, kayıt üstelik başkaldırma etmelidir.’ Atıcılık, milli ve manevi derece yağmacılığı, yabancılara yaltaklanma zillettir, illettir, rezalettir, CHP’sinden HDP’sine, İP’inden DEVA’sına kadar hepsinin yakasına yapışmıştır. Kılıçdaroğlu’nun biricik ayrımsız akıllıcasına lafını duyanınız oldu mu? CHP’nin ve diğerlerinin milletimizin ve devletimizin lehine âdeta da olsa olumlu bir görüşüne şehadet edeniniz bundan sonra mı? Testide ne varsa dışına sızan odur.”

MHP Umumi Başkanı Bahçeli, “Fikirde ne bulunuyorsa fiile yansıyan birlikte odur. İleri düzeyde karın dağılması hareketli Kılıçdaroğlu, oysa Sakarya Savaşı’nın Sakarya ilimizde yapıldığını sanıyormuş. Bittabi olsa bozacının şahidi şıracıdır, kendisini dinleyenlerin alkış tufanı koparması dahi şişman benzeri bilisizlik gösterisine işarettir. Nutuk’tan değil, Atatürk’ten değil, global kazanç ve hıyanet merkezlerinden ilhamını alanların akıbetleri böylesine mefluçtur. Doğrusunu Cenabıhak biliyor ya İstanbul’daki Belgrat ormanlarının Sırbistan’da, Arnavutköyü’nün Arnavutluk’ta, Ankara’daki Tunus Caddesi’nin dahi Tunus’ta olduğunu söylerse on paralık şaşırmayınız.” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin yetiştirdiği değerlerden birisi olan İncili Çavuş muammer olsaydı Kılıçdaroğlu’nu gecikmeksizin ona devretme edeceklerini, onun eğlendirme üreten diline zimmetleyeceklerini dile getiren Bahçeli, “Nihayetinde malum cahiliyet çığlığı karşısında yapılacak ayrıksı tıpkısı husus birlikte olmazdı. Bu kapsamda Hz. Ebubekir’e atfedilen şu hezel aynısıyla Kılıçdaroğlu’nu tanım etmektedir. ‘Abidin cahili, şeytanın oyuncağıdır. Aynı fareyi cebinde taşıyanlar kabilinden.’ İhya emretmek amacıyla hangi büyüklüğünde detay lazımsa, imha amacıyla da o büyüklüğünde kabaklık kafidir.” diyerek konuştu.

“İtibarlı tıpkı Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir”

Bahçeli, vicdanı kurumuş, şuuru sisli, akli melekeleri damla geçirmiş olanların sulak alanda da susuz, güneşli yerde dahi karanlık kalacağını vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“Bihakkın car ediyorum, mezellet ittifakı yarınlarımıza engel çekemeyecektir. Inhitat ittifakı balaban Türkiye’nin doğuşuna bariyer olamayacaktır. Türkiye her meselede yargıcı misyonu üstlenen bir ülkedir. Türkiye hangi diyeceği, ne yapacağı zül uyandıran benzeri talih konumundadır. 16 Eylül’bile Özbekistan’ın Semerkant kentinde planlı Şanghay İşbirliği Teşkilatı’nın 22. Şevket Başkanları Zirvesi’ne diyalog ortağı Türkiye’yi temsilen katılan Cumhurbaşkanı’mız ve heyeti göz doldurmuş, bandaj odağı haline gelmişler, yararlı ve muvazeneli tutumlarıyla herkesle temas kurmayı, mübarek görüşmeler yapmayı başarmışlardır. Rusya- Ukrayna savaşı başta başlamak amacıyla, ülkemiz hep akse ve sav alanlarına halisane ve diplomatik şeytanca müdahale etmektedir. İnsanı ve insancasına değerleri merkezine alan enerjik bir diplomasiyle bölgemizde ve toptan zeminde hazar kuşağı yapmak üzere savaşım eden kredili tıpkı Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir. Bu nedenle inme partilerinin ayarları çökmüş, ne diyeceklerini şaşırmışlar, dut yemiş bülbüle dönmüşlerdir.”

“Masa dağılacağı büyüklüğünde filhakika dağıldı”

Budun İttifakı’nın HDP’yle çok kirli aynı ittifak içinde olduğunu tamlayan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“FETÖ’ye dal eğmiş vaziyetteler. PKK’nın dolma suyuna girmiş haldeler. Bu nedenle zilletin ta dibindeler. Toptan emperyalizmin köle üzere izindeler. Türkiye düşmanlarının emrindeler. Türkiye’nin izmihlaline hizmetteler. Milli temas ve el birliği bağlarımızı koparmanın derdindeler. Budunsal ve zihin temelli bölücülüğü kaşımanın hevesindeler. Türkiye ekonomisini kötülemenin peşindeler. Palikarya tezlerine bindi vermenin hedefindeler. Terörle mücadeleyi bitirmenin niyetindeler. Suriye’de, Irak’ta, Libya’bile, Karabağ’birlikte, Balkanlar’de, Kafkaslar’bile, Mavi Vatan’üstelik Türkiye’nin müessir uğraş gücünü, düz ve yasal varlığını tartışmaya açmanın emelindeler. CHP, İP, HDP, SP, Ati ve DEVA’nın yanında TİP, TKP, Çalışma Partisi, Emekçi Akıntı Partisi, Toplumcu Meclisler Federasyonu, Içtimai Özgürlükler Partisi birlikte zilletin göbeğindedir. Yalınlık yahut gizli olsa bile bunların umum kapısı birbirine açılmaktadır. Kılıçdaroğlu bu inhitat koalisyonunun reisicumhur adayı atılmak amacıyla çırpınmaktadır. Gelişmeler can sıkıcı olunca CHP yönetimi mayasız masa ittifakını yıldırma noktasına gelmiştir. Kılıçdaroğlu şayet namzet olmazsa, ‘Alevi olduğu amacıyla reddedildi algısı’ yerleşirmiş. Bunu cemiyet ve demokrasi hazmedemezmiş. Birlikte altılı masa birlikte dağılırmış. Masa dağılacağı kadar zaten dağıldı, fakat CHP yönetiminin sair bilinmeyen divane ve berbat söylemlerinin aktöresel ve akıllıcasına tek yanının bulunmadığı da ortadadır. Alevi İslam inancına erbap kardeşlerimizi kımıldatma eden açacak bölücü, ayırıcı, kutuplaştırıcı ve tiksinti saçan ayrımsız dildir. Bu bühtanı ağzına alanlar Türk milletinin varlığından, birliğinden, kardeşliğinden, yükseliş ve basübadelmevt gayesinden haddinden fazla huzursuz olan namertlerdir.”

“Alevi’si bile bizim, Sünni’si bile bizim, Caferi’si bile bizimdir. Irlamak birlikte biziz, Kürdü birlikte biziz, tığ Türk milletiyiz.” diyen Bahçeli, “CHP’nin bu melun iddiası milli güvenliğimize tehdittir. Benden sonrası tufan anlayışına saplanıp mütezayit benzeri politika koltuğundan Türkiye’ye gelecek yalnızca hüsrandır. Türk milleti bu makule tıpkı azgın fitneye geçit vermeyecektir. İP’in başkanına Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sorulunca, ‘bu seçimi tehlikeye atamayız’ cevabını vermesi kurnaz ve kumpasçı bire bir üsluptur, tıpkı zamanda baştan ayağa mütereddit ve iki yüzlü aynı anlayışın dışavurumudur. İP, altı oku bağlamış, yıldırıcı Demirtaş ‘Kılıçdaroğlu’na değişik sosyal kesimlerin kocaman bir desteği var’ sözleriyle İP’in bağını cezaevinden çözmeye kalkışmış fakat cezir cephesinde sular ayrımsız soy durulmamış, sıkıntı dinmemiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Türkiye sevdası iliklerimize büyüklüğünde işlemiştir”

Bahçeli, Topluluk İttifakı’nın sözünün meze, duruşunun kesin olduğunu vurgulayarak, “Yüreklerimizdeki yurt ve ulus sevdası çağ büyüklüğünde iri, Çanakkale kabilinden aşılmazdır. Cumhur İttifakı’nda desise-ver ilişkisi yoktur. Kazanç ortaklığı, getirim paylaşımı, koltuk kavgası, kat taksimi, ulufe dağıtımı yoktur. evet hangi vardır olur? Ahlak vardır, milli duygular vardır, iman vardır, ferman vardır, feragat vardır, beraberlik vardır, sevgi vardır, ürkmek vardır, ulus vardır, Türkiye sevdası iliklerimize kadar işlemiştir. Aklımızda olan elden ve vakit kaybetmeden Türkiye’dir, Türk milletidir, milli bekadır. Gönlümüzde, Türk-İslam coğrafyalarının, soydaşlarımızın, kült kardeşlerimizin huzura, güvenliğe, istikrara, refaha ve barışa vasıl olması yatmaktadır.” dedi.

“Türk’ün azameti karşısında tutunamaz”

“Karabağ’bile provokasyon konusunda provokasyon yapan, kardeşlerimizin kanını döken caniler, Türk’ün azameti karşısında tutunamaz.” diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karabağ Azerbaycan’dır, Karabağ ağababa yadigarıdır, Karabağ Türk yurdudur. Fert gardaşlarımız ne ant ve nerede istiyorlarsa onlarla çelikten bilek oluruz, tıpkı mevziye girer etten zar öreriz. Ankara’yla Bakü’nün kaderi birdir. Türk’ü, Türk’ten ayıracak hangi bir eksen, ne da bir bariyer vardır. Türkiye, Azerbaycan ile sonuna büyüklüğünde el birliği içindedir. Biz iki cesamet biricik milletiz, bedenlerimiz ayrı olsa dahi canımız birdir. Karabağ’dahi vurulup yere sakıt neferler bizim neferimizdir. Rahmetle ve hürmetle andığım şüheda bizim şehidimizdir. Alınacak öç, sorulacak hesap namusumuza emanettir. Akse imalatçısı, global provokatör MEMLUK Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin Tayvan’dan sonra Erivan’a yolculuk planı kimlerin gelişigüzel yürüdüğünün delili, zamanlama itibarıyla düğümlü ve iskele babası bire bir ziyarettir. Anlaşılıyor kim Türkiye’yi ve Türk milletini ciharıyek taraftan abluka altında tutuyorlar. Aynı yanda Ermeni çeteleri, ayrıksı yanda Yunan kepazeliği, tıpkı yanda cenup sınırlarımız süresince tahriklerini sürdüren terör örgütleri, sair yanda global baskılar.”

Bahçeli’den Miçotakis’e reaksiyon

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in Türkiye’ye “gece gelme ruz gel” dediğini hatırlatan Bahçeli, “Geliriz gelmesine amma gündüzünüzü şeb gibi örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, çift koşa, kanımızla, canımızla geliriz. Geldiğimizde Miçotakis’i korumaya hangi efendilerinin hangi birlikte güvendiği aksiyon birlikçi çevrelerin gücü dahi yetmez. Murat Türk milletidir, cebe çekenler ise toptan emperyalizmin cinayet devriyesine çıkarttığı vatansızlardır.” şeklinde konuştu.

Bahçeli, tarihin sunu iri toplumsal basamak projesinin hükümet vasıtasıyla hayata geçirildiğini belirterek, 81 ilde ve tamam ilçelerde 2023-2028 yılları arasını kapsayan süreçte 500 bin sosyal bölük, 250 bin konut amaçlı arsa, 50 bin gelişim yeri açmak vasıtasıyla millete kudretli ayrımsız hizmet üzere kolların sıvandığını dile getirdi.

CHP’nin İzmir’birlikte milyon dolarları ödeyerek konser düzenlediğini belirten Bahçeli, CHP’nin bühtan atmakla, yapılanı aşağılamakla, geçkin akıllıca dediği kanunları zaman Esas Mahkemesine taşımakla çalışır olduğunu rapor etti.

“Kılıçdaroğlu’ndan birlikte solcu de gayrimümkün”

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun “ego de milliyetçiyim, ben birlikte ülkücüyüm” gürültüsünü çıkarmasının yararsız olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

“Terörist Demirtaş’ın göğsüne madalya asmayı düşünen bire bir şahısla ulusalcılık aynı sinede, benzeri vicdanda, aynı fikirde barınamaz, yaşayamaz. Bir bedende hem iblis hem birlikte ferişte olamaz, helal aşa yasak katarak beyin gözü aç, Kılıçdaroğlu’ndan birlikte solcu dahi olanaksız. Inhitat ittifakı Türkiye’nin karşısında, Milliyetçi Debi Partisi ve Cumhur İttifakı Türkiye’nin tarafındadır. Zillet ittifakı, İmralı canisinin, teröristbaşı Gülen’in, PKK’nın, Firavun’un, müstevlilerin, sömürgecilerin yanındadır, Milliyetçi Akım Partisi ve Halk İttifakı Kayseri’nin, Nevşehir’in, Niğde’nin, Aksaray’ın, Kahramanmaraş’ın, mazlumların, gariplerin, ülkemizi izam, ihya ve zenginleştirme mücadelesi veren gelişim adamlarımızın arkasındadır. Biz, bağımsız milletvekili ve hayatiyetli Türkiye’den tarafız. Tığ, feda edilecek bir tane bir insanımız namevcut, gelişigüzel Türkiye’yiz diyen tarafız. Tığ, zalime Çetin, mazluma Yunus olan tarafız. Biz, global oyunlara cebin milli duruştan tarafız. Çağrımız, ‘önce ülkem ve milletim’ diyen herkesedir. Çağrımız, ‘bu ulus, bu yurt, bu öncü benim’ diyen herkesedir. ‘Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım yok’ diyen herhangi bir yurt evladıyla yolumuz birdir. ‘Tığ gelişigüzel Türkiye’yiz’ diyen herkes bu milletin özbeöz evladıdır.”

Alandakilere 2023’te sandığa gitmeleri ve Topluluk İttifakı’na oy vermeleri çağrısında kâin Bahçeli, Kayseri’den haddinden fazla ümitvar şekilde ayrıldığını söyledi.

Rahmetlik Alparslan Türkeş’i anan Bahçeli, sözlerini Dadaloğlu’nun “Kıymetiharbiye Mevlam senden tıpkısı dileğim var (Kadın eyleme)” şiirini okuyarak sonlandırdı.

(Bitti)Share: