MHP’den Bahçeli’nin 11 Eylül’deki Bursa mitingine nida

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti; Halk İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile değme sabık dolaşma büyümekte, bölgesinde korkulu sahibi olmakta, küresel meselelere yön veren ve hal üreten büyüklük kendisine bir talih gibi parlamaktadır.” dedi.

Büyükataman, Merinos Koyunu Atatürk Kültür ve Kurultay Merkezi’nde düzenlediği matbuat toplantısında, 11 Ilkgüz Münasebet günü Genel Başkan Ihtişam Bahçeli’nin katılımıyla düzenlenecek “2023’e akla yatkın, namzet belli, değişmeyen açık” temalı mitinge tekmil Bursa halkını nida etti.

MHP’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı olan 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Mebus Umumi Seçimlerine nazik duygunluk ve inceden inceye hazırlandığını tamlayan Büyükataman, ülkenin bilcümle bağımsızlık önünde dengeli ve ivazsız ilerlemesini sürdürmenin yolunun bu seçimlerden geçtiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişle Türkiye’nin zamanında yaşanan bakımsız tartışmalardan, tartısız hükümetlerden ve sonu gelmeyen siyasal kavgalardan kurtulduğunu tamlayan Büyükataman, şöyle devam etti:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti; Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile temas geçen bölüm büyümekte, bölgesinde okkalı sahibi olmakta, küresel meselelere alnaç veren ve çözüm üreten oran namına ayrımsız felek kadar parlamaktadır. Dünyada ve bölgesindeki meselelerde kaderine mahkum şekilde sessizce bekleyen, istikameti, sanki müttefik Garplı devletlerin zihinlerinde şekillenen bire bir Türkiye imdi yoktur. Ülkemiz, Cumhur İttifakı’yla namına yönelen yekpare tehditlere misliyle kıymet vermekte, asli çıkarlarını öz iradesi ile savunabilmektedir. Zillet ittifakı, fonlarla şişirilen medyası marifetiyle Türk devletinin mücadelesine mani gelmek istese birlikte Türkiye’nin Halk İttifakı ile attığı adımlar Türk milletinin zihnine kazınmıştır. Türkiye’nin desteğiyle Karabağ’daki 30 yıllık engelleme sona aksakal, Azerbaycan Ordusu yenmiş olmuştur. Terörle mücadeledeki yerleşme sayesinde ülkemizde, Suriye’üstelik ve Irak’ta yıldırı örgütlerinin inlerine girilmiş, şehitlerimizin hesabı sorulmuştur. Gün Doğusu Akdeniz’deki erke kaynakları üzerinde olan haklarımız umum Batılı ülkelerin tehditlerine karşın masun ve bibi korunmaktadır. Ülkemiz Rusya- Ukrayna Savaşı’nda tarafsızlığımızı korumuş, tahıl koridorunu açarak besin kıtlığından milyonlarca insanın suratsız etkilenmesine bariyer olmuştur. Halk İttifakı adına attığımız bu tarihi adımlara ve Türkiye’nin yükselişine rağmen FETÖ’sü, PKK’sı, CHP’si, İYİ Partisi altılı masa etrafında mürekkep, toplumsal medya üzerinden düzme hesaplarla sefihane algı operasyonları yapmaktadır.”

Sosyal iletişim araçları üzerinden kimliği belgisiz hesaplarla milletin arasına yalan ve karışıklık saçanlara, saygınlık suikastları ile gündemi çalışır edenlere cebin yapılacak düzenlemeye Ulus İttifakı ortaklarının cebin çıkmasını anlamlı bulduklarını dile getirdi.

“Şehitlerimizin bize bıraktıkları emanetle yani aileleri ile helalleşmeli”

İsmet Büyükataman, Türkiye Cumhuriyeti’nin, dünyada ve bölgesinde kimsenin ayn ardı edemeyeceği makro ve ateş parçası tıpkısı ülke olduğunu vurguladı. Türkiye’nin gündemine ve Türk milletinin zihnine içtimai iletişim araçları ile hükmedeceğini sananların, genişlik güzel cevabı milletten alacağını ifade fail Büyükataman, şöyle konuştu:

“Zaman Türkiye, dizgeli namına Türkiye Cumhuriyeti’ne antagonizm yapan, yıldırı örgütlerine ivazsız erbap sâdır, emperyalizmin elverişli bir aparatı haline gelen düşkünlük ittifakı ile karşı karşıyadır. Türk milletinin dünü, bugünü ve yarını ile kavgalı olan alçalma ittifakı, herhangi bir meselede Türkiye Cumhuriyeti’nin karşısında akman tutmakta, Türk ve Türkiye düşmanlarının yanı sıra yer almaktadır. CHP lideri Kılıçdaroğlu değme konuşmasında, ‘Yönetime geldiğimizde helalleşeceğiz.’ diye niteleyerek FETÖ, PKK ve DHKP-C tutuklularına rüya olmaktadır. Kılıçdaroğlu ne hakla terör örgütlerinin şehit ettiği binlerce vatandaşımız adına konuşmakta, ne vicdanla şehitlerimizin katilleriyle helalleşeceğini söylemektedir? Kılıçdaroğlu ve altılı ganyan yavuz masası eğer helalleşmek istiyorsa, şehitlerimizin bize bıraktıkları emanetle yani aileleri ile helalleşmeli ve derhal bu okkalı söylemden vazgeçmelidir. Acilen temas konuşmasında kendini hür yargının yerine koyup karar veren, Demirtaş ve Kavala’yı başıboş bırakacağını belirten Kılıçdaroğlu milletin değil teröristlerin, Türkiye düşmanlarının dertleriyle dertlenmektedir.”

Millet İttifakı’nı oluşturan partilere mensup başkanların yönetimindeki belediyelere bile eleştiride bulunan Büyükataman, “Bu düzensiz ittifakın Türkiye’yi düzen provasını, ortak adayla kazandıkları Mersin, Adana, İstanbul, İzmir kabil büyükşehir belediyelerinde, yıldırı örgütü mensuplarının kadrolaşmasında görmekteyiz. Bu belediyeler adeta terör örgütünün yaymaca merkezine dönüşmüş, örgüt mensubu şarkıcıların dinleti verdiği, yazarların kitaplarını yayınlattığı kurumlara dönüşmüştür.” değerlendirmesinde bulundu.

“Kanunuesasi değişikliğini sağlayacak nitelikli çoğunluğa algı” hedefi

MHP Umumi Sekreteri Büyükataman, Türkiye’yi istikrarsız hükümetlere ve dışa tabi politikalara mahkum etmek isteyen sömürgeci zihniyete Türk milletinin boğaz vermeyeceğini belirtti.

Türk milletinin, istikbaline silüet tenkis etmek isteyenlere ve istiklaline antagonist olanlara cebin Cumhur İttifakı olarak sonuna büyüklüğünde savaş edeceklerini dile getiren Büyükataman, şunları kaydetti:

“2023 yılı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin Türk milleti amacıyla dirimsel önem taşıdığının bilinci ve milletimizden aldığımız tehlikeli ile çalışıyoruz. Milliyetsever Akıntı Partisi namına Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılına sarsılmaz bir kararlılıkla hazırlanıyor ve tamlık vatandaşlarımızla bire bir araya geliyoruz. Önümüzde seçime kadar olan süreçte dahi Sayın Umumi Başkanımız Ululuk Bahçeli’nin talimatları ve belirlediği ciddi hedeflerimiz doğrultusunda, tıpkı istem seferberliği halinde yavaş yavaş 2023 çalışmalarımızı sürdürmeye bitmeme edeceğiz. Cumhur Reisi adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023’te baştan seçilmesi üzere çalışacak ve Cumhur İttifakı’nın TBMM’bile kanunuesasi değişikliğini sağlayacak nitelikli çoğunluğa ulaşmasının önemini her vatandaşımıza anlatacağız. Bu kapsamda Bursa’mızın kurtuluşunun 100’üncü yılı olan 11 Eylül 2022 Aksata günü saat 17.00’da Genel Başkanımız Ululuk Bahçeli’nin teşrifleriyle Gökdere Meydanı’nda gerçekleştireceğimiz ‘2023’e akıllıca namzet anlaşılan, değişmeyen kesin’ ayan çekicilik toplantımıza bilcümle Bursalı vatandaşlarımızı nida ediyoruz.”

Basın toplantısına, MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, MYK Üyesi Fevzi Zırhlıoğlu, MDK Üyesi Muhammet Uğurlu ile MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı katıldı.Share: