MHP Umumi Sekreteri Büyükataman: “Kurban Bayramı ve üniversite sınavları kabil aynı topluluk gerekçelerden seçimler 1 ay önceye çekilebilir”

Seçimlerin, 18 Haziran 2023 tarihinde ve zamanında yapılacağını rapor eden MHP Umumi Sekreteri İsmet Büyükataman, “Belki Haziran ayında Kurban Bayramı, üniversite sınavlarının olması kabil bir mızıka gerekçelerden kaynaklı 1 kamer seçimleri öne kabul etme ihtimali bahis konusu kabil” diyerek konuştu.

MHP Umumi Başkanı Izzet Bahçeli’nin 11 Ilkgüz 2022 Alışveriş günü Bursa’da vatandaşlarla buluşacağını belirten MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Saat 17.00’dahi hep halkımızı Gökdere Meydanı’nda gerçekleştireceğimiz ‘2023’e Makul: Namzet Muhtemelen, Karar Net’ temalı degaje çekicilik toplantısına bekliyoruz” dedi.

Ulusalcı Debi Partisi (MHP) olarak Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine balaban tıpkısı duyarlık, alışılmamış benzeri titizlik ile hazırlandıklarını belirten MHP Umumi Sekreteri İsmet Büyükataman, “Zira Türkiye’nin bilcümle bağımsızlık uğrunda tartılı ve tavizsiz bir şekilde ilerlemesini sürdürmenin yolu, 2023 seçimlerinden geçmektedir. Cumhur İttifakı yönetimindeki Türkiye imdi bozuk Türkiye değildir. Dünyada ve bölgesindeki meselelerde olup biteni mahküm şekilde usuldan bekleyen, istikameti, sözde müttefik Mağribî devletlerin zihinlerinde şekillenen tıpkı Türkiye bundan sonra yoktur. Ülkemiz Topluluk İttifakı ile alay malay, namına yönelen tamlık tehditlere misliyle denk vermekte, asli çıkarlarını öz iradesi ile savunabilmektedir. Düşkünlük ittifakı, fonlarla şişirilen medyası vasıtasıyla Türk devletinin mücadelesine mani almak istese birlikte, Türkiye’nin Topluluk İttifakı’yla attığı adımlar Türk milletinin zihnine kazınmıştır. Terörle mücadeledeki oturma sayesinde ülkemizde, Suriye’birlikte ve Irak’ta terör örgütlerinin inlerine girilmiş, şehitlerimizin hesabı sorulmuştur. Gün Doğusu Akdeniz’deki enerji kaynakları üzerinde olan haklarımız kamu Garplı ülkelerin tehditlerine karşın korunmuş ve hala korunmaktadır. Ülkemiz Rusya- Ukrayna savaşında tarafsızlığımızı korumuş, tahıl koridorunu açarak besin kıtlığından milyonlarca insanın inatçı etkilenmesine engel olmuştur. Topluluk İttifakı adına attığımız bu tarihi adımlara ve Türkiye’nin yükselişine karşın; FETÖ’sü, PKK’sı, CHP’si, İP’i altılı masa etrafında mürekkep, toplumsal iletişim araçları üzerinden düzme hesaplarla alçakça algı operasyonları yapmaktadır” dedi.

“CHP lideri Kılıçdaroğlu, HDP ve Kandil’den mevrut tehditlere boyun eğmiştir”

Türkiye’nin, dünyada ve bölgesinde kimsenin ayn ardı edemeyeceği büyüklüğünde koskocaman ve hararetli bir mevki olduğunu belirten Büyükataman, “Bu ülkenin gündemine ve Türk milletinin zihnine toplumsal medya ile hükmedeceğini sananlar sunu güzel cevabı eren milletimizden alacaktır. CHP lideri Kılıçdaroğlu temas konuşmasında, ‘Yönetime geldiğimizde helalleşeceğiz’ diye niteleyerek FETÖ, PKK ve DHKP-C tutuklularına umut olmaktadır. Kılıçdaroğlu hangi hakla yıldırı örgütlerinin şehit ettiği binlerce vatandaşımız adına konuşmakta, hangi vicdanla şehitlerimizin katilleriyle helalleşeceğini söylemektedir. Kılıçdaroğlu ve altılı ölümlülük masası eğer helalleşmek istiyorsa, şehitlerimizin bize bıraktıkları emanetle, yani aileleri ile helalleşmeli ve derhal bu ağırbaşlı söylemden vazgeçmelidir. Aceleten temas konuşmasında kendini bağımsız milletvekili yargının yerine koyup değişmeyen veren, Demirtaş ve Kavala’yı serbest bırakacağını belirten Kılıçdaroğlu milletin değil teröristlerin, Türkiye düşmanlarının dertleriyle dertlenmektedir. Antrparantez, KHK’lıları görevlerine reddetme edeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu bunu ne izin ile yapacaktır? Inhitat ittifakının; kararsızlıklarıyla ve tutarsızlıklarıyla ad salmış, her kafadan bire bir sesin çıktığı 6+ HDP’li masasıyla Türkiye’yi karanlık benzeri girdabın içine çekeceği açıktır. Gazi meclisimize verilen tezkere oylamasında düşkünlük ittifakı içerisindeki bölünmeler milletimizin gözünden kaçmamış, partilerin öz içlerinde da bağdaşmaz söylemleri çağ yüzüne çıkmıştır. CHP lideri Kılıçdaroğlu, HDP ve Kandil’den mevrut tehditlere sorumluluk eğerek, henüz ilk tekraren olur dediği tezkereye yarayışlı oyu kullanmış ve zor harami misali Halk İttifakı’nı suçlamıştır. Bir Kılıçdaroğlu aynı birlikte edepsizce, milletin aklıyla hezel edercesine ulusalcı ve yurtsever olduğunu argüman etmekte, Türk milletinin zekasını küçümsemektedir” şeklinde konuştu.

Emperyalistlerin Türkiye ve kesim amaçlarına harıldamak için hazır olduğunu her fırsatta gösteren CHP-HDP-PKK-FETÖ ittifakı daha çok fena hâlde gün yüzüne çıkacak, saklanacak tıpkı tarafı kalmadığını tabir fail Büyükataman, “Bu sulu ittifakın Türkiye’yi diyet provasını, eş adayla kazandıkları Mersin, Adana, İstanbul, İzmir üzere büyükşehir belediyelerinde, yıldırı örgütü mensuplarının kadrolaşmasında görmekteyiz. Bu belediyeler adeta yıldırı örgütünün propaganda merkezine dönüşmüş, örgüt mensubu şarkıcıların konser verdiği, yazarların kitaplarını yayınlattığı kurumlara dönüşmüştür. İnanıyoruz kim ülkemizi istikrarsız hükümetlere ve dışa tabi politikalara mahkum emretmek isteyen sömürgeci zihniyete, Türk milleti asla derbent vermeyecektir. Biliyoruz kim Türk milleti kararlı duruş, yüksek bilinç ve sarsılmaz akide ile ülkemiz üstünde oynanan oyunları bozacaktır. 2023 yılı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Umumi Seçimlerinin Türk milleti amacıyla hayati ehemmiyet taşıdığının bilinci ve milletimizden aldığımız alçak ile çalışıyoruz” dedi.

Bursa’nın kurtuluşunun 100. yılı olan 11 Eylül 2022 Aksata haset saat 17.00’üstelik MHP Genel Başkanı Çap Bahçeli’nin Bursa’ya geleceğini belirten Büyükataman, “Gökdere Meydanı’nda gerçekleştireceğimiz ‘2023’e Doğru: Namzet Mahsus, Değişmeyen Net’ temalı yalınlık hava toplantımıza bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Seçimlerle ilişik yöneltilen soruyu da cevaplayan Büyükataman, “Intihabat, 18 Haziran 2023 tarihinde ve bir zamanlar yapılacaktır. Son zamanlarda erken seçimin erkene alınabileceğine dair söylemler medyada düzlük almaktadır. Alelhusus aykırılık, bundan bir ay öncesine kadar seçimlerin erken yapılacağına yönelik hükümetin hazırlıklar yaptığını gündeme getirerek, tabanlarını ve kendi mensuplarını hayatiyetli ağrımak ve seçime hazır kuzuluk tefhim etmek için hakeza tıpkı yaymaca yürüttüler. Ama seçimler, muhakkak vaktiyle yapılacaktır. Belki Haziran ayında Kurban Bayramı, darülfünun sınavlarının olması üzere benzeri topluluk gerekçelerden kaynaklı 1 kamer seçimleri öne kabul etme ihtimali söz konusu olabilir. Bu konuda bize zeki eden resmi teklif ve paylaşılan tıpkı izah olmadı. Gazete köşelerinde yapılan yorumlara dayalı olarak bunu söylüyorum. Tığ seçimlerin bir zamanlar yapılacağına yönelik çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi. – BURSAShare: