MHP İl Başkanı Garip; “30 Ağustos emperyalistlere tutkun sunma nazik tokattır”

Ulusçu Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Av. Yusuf Abus, “30 Ağustos, yayılmacı güçlere meftun arz büyük tokattır. Ancak bu tokadın acısını bibi unutabilmiş değillerdir” dedi.

MHP Denizli İl Başkanı Av. Yusuf Garip, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu görüşleri aktardı; “30 Ağustos Zaferi; majör Türk Milletinin Mondros Antlaşmasıyla elini kolunu bağlamaya ve çarçabuk peşi sıra Sevr Antlaşmasıyla Anadolu’yu, ağababa toprağımızı parsel parsel bölmeye çalışanların yediği genişlik balaban tokattır. 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos’ta zaferle taçlanan büyük atak Türk Ulusunun; yurt, öncü aşkıyla 7 düvele karşı duruşunun simgesi olmuştur.

Balaban başkan Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve onun ardında kenetlenmiş Türk ordusu ve Türk milleti, özellikle laf vatansa önlerinde tek zorla duramayacağını göstermiştir. 30 Ağustos’dahi yedikleri tokadın acısını hala unutamayan emperyalist güçler, tıpkısı çağ de esbak olsa saldırılarını farklı yollarla hala sürdürmektedir. Milletimiz bağımsızlığı, bağımsızlık ve istikbali amacıyla kanının akıbet damlasına büyüklüğünde savaş etmeye 100 yıl önce olduğu kabilinden bugünde hazırdır.”

“iri Taarruzun Denizli için önemi büyüktür”

30 Ağustos Zaferi’nin Denizli için ayrı aynı önemi olduğunu vurgulayan Abus, “Anadolu’nun içlerine kadar ilerleyerek yurdumuzu bölüşmeyi hesap fail yayılımcı güçler, aldıkları kilolu yenilgiyle İzmir’e büyüklüğünde ardına bakmadan kaçmıştır. Ancak, korkuyla kaçarken ülkemizin değme yanına de kötü salmışlardır. Çivril’bile, Güney’üstelik Buldan’bile Sarayköy’bile haddinden fazla sayıda karışma edilmiş köy bulunmaktaydı. Yayılmacı güçler, topraklarımızdan kaçarken, bazı köylerimizi ateşe vermiş, insanlarımızı bile toplu halde martir etmiştir. Yüreklerimizi üstelik yakmışlardır. Ayrımsız Denizlili olarak, işgal altında mütezayit topraklarımızı ve yaşananları unutmamalıyız. Çivril’da Güney’birlikte yakılarak şehit edilen masum köylülerimizi, atalarımızı unutmamalıyız. Zira, ardına bakmadan kaçan emperyalistlerin maşaları İzmir’de denize dökülürken, akılları bibi bu topraklarda kalmıştır. Hele gençlerimizden şurası çokça gür anlamaları özel ricamdır. 30 Ağustos zaferi yalnız askeri tıpkısı galibiyet değildir. Büyük atak, tıpkı milletin küllerinden baştan doğuşunun, emperyalistlere karşı inançla mücadelenin ne derece büyük önem taşıdığının göstergesidir. Başta dahi söylediğim üzere, tarihin en biberli tokatlarından birini yiyerek defedilen yayılmacı güçler, bugün ayrımlı kollardan yine saldırmaktadır. Gençlerimiz bu saldırıları aynı 30 Ağustos ruhu ile irdelemeli ve milli değerlerine bu şekilde ehil çıkmalıdır” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: