MHP Genel Sekreteri Büyükataman’dan özen calip yokuş: Seçim tıpkı ay erkene alınabilir

Ulusçu Debi Partisi Umumi Sekreteri İsmet Büyükataman ve Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu’nun katılımıyla MHP Bursa İl Başkanlığı tarafından basın toplantısı düzenlendi. Büyükataman, toplantıda intihap tarihine ait açıklamalarda bulundu.

“AYKIRILIK KENDİ MENSUPLARINI DİRİ BURULMAK İÇİN ERKEN SEÇİM DEDİ”

Seçimle ilişik soruyu yanıtlayan Büyükataman, “Intihabat, 18 Haziran 2023 tarihinde ve bir zamanlar yapılacaktır. Son zamanlarda erken seçimin erkene alınabileceğine dair söylemler medyada saha almaktadır. Alelhusus mugayeret, bundan 1 ay öncesine kadar seçimlerin er yapılacağına yönelik hükümetin hazırlıklar yaptığını gündeme getirerek, tabanlarını ve öz mensuplarını dinamik ağrimak ve seçime hazır kuzuluk getirmek amacıyla hakeza benzeri propaganda yürüttüler. Amma seçimler, kategorik zamanında yapılacaktır.

MHP Umumi Sekreteri İsmet Büyükataman.

“ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Belki haziran ayında Kurban Bayramı, üniversite sınavlarının olması kabil kimi gerekçelerden kaynaklı 1 ay seçimleri öne kabul etme ihtimali bahis konusu benzer. Bu konuda bize anlamaklık fail resmi öneri ve paylaşılan bir açıklama olmadı. Gazete köşelerinde yapılan yorumlara dayalı olarak bunu söylüyorum. Tığ seçimlerin bir zamanlar yapılacağına müteveccih çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Share: