Meteorolojiden bazı bölgeler üzere kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu akşam ile yarın Marmara ve Şimal Ege’de sıkıntı, İç Ege’nin güneyinde sağlam yağış beklendiğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bugün Marmara’nın güneyi ve Kuzey Ege’de, gece saatlerinden itibaren Marmara genelinde yıldız ve kuzeydoğu yönlerden akva rüzgar ile düzlük yer fırtına ve bodur mütemadi sağlam fırtına beklendiği bildirildi.

Rüzgarın etkisini yarın öğleden sonra kaybedeceğinin tutum edildiğinin belirtildiği açıklamada sıkıntı sebebiyle meydana gelmesi beklenen ağaç ile direk devrilmesi, yapı uçması ve ulaşımda aksamalar kabil olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği tabir edildi.

Bu akşam saatlerinden itibaren Denizli, Burdur çevreleri ile Afyonkarahisar’ın cenup kesimlerinde boğanak ve asuman gürültülü sağanak beklendiği aktarılan açıklamada, yarın öğleden sonraları ise Antalya’nın batısı ile Muğla’nın güneyinde boğanak ve asuman patırtılı sağanak yağışların yerli sağlam olacağının hesap edildiği bildirildi.

Isparta çevreleri ile Konya’nın yıldız ve batısı, Afyonkarahisar’ın doğusu, Burdur’un doğusu ile Antalya’nın doğusunda erte sabahleyin saatlerinden bilahare muhtemel sağanak ve asuman gürültülü bora yağışların yerli sağlam olması beklendiği tabir edilen açıklamada, şakkadak hâkim, su baskını, saika, yerli komple yağışı ve yağış çabucak kuvvetli rüzgar ve sıkıntı kadar olumsuzluklara karşı titiz olunması gerektiğine bel edildi.

Share: