Meteoroloji ve AFAD’dan ikaz: Marmara için çok sağlam sağanak geliyor

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak, ülkenin şimal, bağırsak ve mağrip kesimlerinin modüler, yer kayran çok bulutlanmış, Marmara’nın doğusu, Akdeniz’in bağırsak kesimleri ve İskenderun Körfezi Çevreleri, Batı Karadeniz (Sinop dünya), Balıkesir, Muğla, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Ardahan çevreleri ile Denizli’nin cenup ve şark ilçelerinin yerli boğanak ve asuman curcunalı bora yağışlı, ayrıksı yerlerin birkaç bulutlu ve ayan geçeceği durum ediliyor.
Yağışların, İstanbul, Yalova, Bartın, Isparta ve Burdur çevreleri ile Muğla ve Antalya’nın bağırsak kesimleri, Denizli’nin güney ve doğu ilçelerinde çevrelerinde sağlam, İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak, çevrelerinde çokça akva ve vadi yer kötü olması bekleniyor.

İstanbul için turuncu kodlu uyarı

Öte yandan, AFAD ve AKOM İstanbul’un seçkin iki yakası ile, Sakarya, Kocaeli ve Sinop’un kâh bölgeleri üzere çığlık yağmur uyarısında bulundu. İstanbul Valisi Mürtefi Yerlikaya, zaman sabah saatlerinden itibaren beklenen sağlam yağmur nedeniyle vatandaşları uyardı. Yapılan paylaşımda İstanbul’da “turuncu” kodlu ikaz yapıldığı görüldü.

söz konusu uyarının akabinde AKOM, vatandaşların zaman ve yarın aktif olması muhtemel yağışlara alın tedbirli olmaları gerektiğini belirten tıpkı tema gönderdi.

AKOM İstanbul için yağmur uyarısında bulundu

 

Share: