Meteoroloji uyardı, eldivenlerinizi çıkarın kar geliyor! Hem da hemen Doğu’da değil

Ülke genelinde gelgel sıcaklıklarının düşmesinin arkası sıra vatandaşların gözü kulağı kar yağışına çevrildi. Meteoroloji bile vatandaşların aklındaki istifham işaretlerini giderdi. Meteoroloji tarafından 11 teşrinisani hava format raporunda kar yağışına ilişkin mufassal olarak bilgi verildi.

KARADENİZ BÖLGESİNDE DE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Yeni rapora göre, Maşrık Karadeniz, Şark Anadolu’nun doğusu ile Kalabalık, Batman ve Siirt çevrelerinde baran ve bora, Şarki Anadolu’nun doğusu ile Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tutum ediliyor. İç ve yıldız kesimlerde sabah ve akşam saatlerinde düzlük yer sis ve inç hadisesi bekleniyor.

KESIM MINTIKA HAVA ŞARTLARI

MARMARA

Parçalı ve beş altı bulutlu, gittikçe Trakya kesiminin meydan düzlük haddinden fazla bulutlanmış geçeceği durum ediliyor. Sabah ve tün saatlerinde yer vadi sis ve pus olayı bekleniyor.

Çanakkale 18°C Modüler ve bir iki bulutlanmış

İstanbul 18°C Parçalı ve birkaç bulutlanmış

Kırklareli 18°C Modüler ve az bulutlanmış

Kocaeli 19°C Modüler ve az bulutlanmış

EGE

Bir Iki bulutlu ve kemiksiz geçeceği tutum ediliyor. Şeb ve sabah saatlerinde bağırsak kesimlerinde saha saha sis ve inç olayı bekleniyor.

Afyonkarahisar 17°C Az bulutlanmış

Denizli 21°C Az bulutlanmış

İzmir 21°C Az bulutlanmış ve meydanda

Muğla 20°C Bir Iki bulutlu ve küşade

AKDENİZ

Birkaç bulutlanmış ve yıldızlı, doğusunun saha düz parçalı ve çokça bulutlu geçeceği aritmetik ediliyor. Şeb ve sabah saatlerinde Batı Akdeniz’in çöz kesimlerinde saha vadi sis ve pus olayı bekleniyor.

Adana 26°C Modüler ve çokça bulutlanmış

Antalya 24°C Bir Iki bulutlu ve vazıh

Hatay 23°C Modüler ve çok bulutlu

Isparta 19°C Birkaç bulutlanmış

İÇ RUM

Parçalı ve bir iki bulutlanmış geçeceği hesap ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde meydan düzlük sis ve parmak olayı bekleniyor.

Ankara 17°C Parçalı ve bir iki bulutlanmış

Eskişehir 17°C Modüler ve az bulutlanmış

Kayseri 13°C Modüler ve bir iki bulutlu

Konya 15°C Parçalı ve beş altı bulutlanmış

BATI KARADENİZ

Modüler ve az bulutlanmış geçeceği oranlama ediliyor. Geceleyin ve sabah saatlerinde bağırsak kesimlerinde meydan meydan sis ve pus olayı bekleniyor.

Bolu 16°C Modüler ve beş altı bulutlu

Kastamonu 15°C Parçalı ve az bulutlu

Sinop 17°C Modüler ve beş altı bulutlu

Zonguldak 15°C Modüler ve beş altı bulutlu

ORTA VE GÜN DOĞUSU KARADENİZ

Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, Şarki Karadeniz ile Cıvıl Cıvıl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle baran ve sağanak, çöz ve yüksek kesimlerinde karla anlaşılmaz yağmur ve kayran meydan kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabahleyin saatlerinde Itidalli Karadeniz’in bağırsak kesimlerinde meydan yer sis ve inç olayı bekleniyor.

Artvin 14°C Modüler ve haddinden fazla bulutlu, akşam ezanı saatlerine büyüklüğünde yağmurlu, faziletkâr kesimleri karla karışık yağmur ve saha vadi kar yağışlı

Samsun 16°C Modüler bulutlanmış

Tokat 15°C Parçalı bulutlanmış

Trabzon 15°C Haddinden Fazla bulutlanmış, akşam saatlerine kadar yağmurlu

GÜN DOĞUSU ANADOLU

Modüler ve çok bulutlanmış, doğu kesimlerinin genelinin fasılalı yağmurlu, kuzey ve doğusunun yükseklerinin karla karışık baran ve kayran düzlük kar yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Akşam ve sabah saatlerinde kayran düz sis ve parmak olayı bekleniyor.

Elazığ 14°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış

Erzurum 8°C Parçalı ve çok bulutlanmış, akşam ezanı saatlerine kadar yağmurlu, faziletkâr kesimleri karla elinin körü yağmur ve kayran düz kar yağışlı

Kars 9°C Parçalı ve çokça bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmurlu, faziletkâr kesimleri karla elinin körü baran ve yer kayran kar yağışlı

Van 10°C Parçalı ve haddinden fazla, aralıklı yağmurlu, efdal kesimleri karla anlaşılmaz baran ve kayran meydan kar yağışlı

GÜNEYDOĞU KÜÇÜK ASYA

Parçalı ve çok bulutlanmış, Batman ve Siirt çevrelerinde fasılalı baran ve bora bekleniyor.

Diyarbakır 16°C Parçalı ve çok bulutlanmış

Gaziantep 17°C Parçalı ve çokça bulutlu

Siirt 17°C Modüler ve haddinden fazla bulutlu, fasılalı baran ve sağanak yağışlı

Şanlıurfa 19°C Modüler ve çok bulutlu

Share: