Merzifon’da “1 Ilk Teşrin Acun Yaşlılar Haset” kutlandı

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, 1 Ekim Acun Yaşlılar Haset dolayısıyla Merzifon Huzurevi’ni konuşma etti.

Yaşlılar Günü etkinlikleri kapsamında huzurevi sakinleri onuruna planlı programa katılan Masatlı, elini öptüğü yaşlılara karanfil ve çeşitli hediyeler verdi.

Masatlı, gazetecilere, herhangi bir devir yaşlıların beslemek ve onları bağlılık ile hatırlamak gerektiğini söyledi.

Yaşlıların temas ant mir tacı olduğunu vurgulayan Masatlı, şunları kaydetti:

“Yaşlılarımız, geçmiş ile bugün arasında güreşçi köprüsü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayıcı genişlik eşsiz değerlerimizdir. Bu özel dönemde yaşlılarımıza saygı, tabiiyet ve hizmette kusur etmememiz medeniyetimizin gereğidir. Bizler yaşlılarımızı, ortamında yaşadığımız toplumun artağanlık kaynağı ve ulu çınarları yerine görürüz. Bizleri yetiştiren, koruyup muhafız kızıl büyüklerimizin gerekseme duydukları bu dönemde, hayat sevinçlerini kaybetmeden, sağ esen varlık içinde yaşamalarına katkı uydurmak, doğruluk ettikleri utanmak ve sevgiyi kamu bir biçimde göstererek gönüllerini hoşnut burulmak, hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin öncelikli görevlerinden biridir.”

Programa Merzifon Kaymakamı Uca Güldoğan, Şehremaneti Başkan Yardımcısı Erkan Ergül, Merzifon Yaşlılar Yurdu Müdürü Sedat Altınok dahi katıldı.

Share: