Mersin merkezli tevhit suç örgütü operasyonunda 30 aynasız yakalandı

Mersin Ağacı merkezli 4 ilde organize suç örgütüne yönelik operasyonda 30 ibret gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaşım (KOM) Yazıhane Müdürlüğü ekipleri, resmi evrakta sahtekârlık, kazanç, kaçakçılık, tefecilik ve dolandırıcılık suçlarına karıştığı tez edilen şüphelilere müteveccih düzentileme başlattı.

Bu kapsamda, 6 aylık ustalık ve fiziki izlem sonucu 12 şüphelinin, transfer ruhsatlı zırh alabilmek için ilgili kanunda belirtilen şartları hesabına ilam etmek namına sahte saf yetiştiriciliği belgesi düzenlediği, 20 şüpheliye 8 ayrımlı paravan ortaklık üzerinden bu belgelerin verildiği, 2 bin kilogram bal satışı yapıldığı süsü sunulan belgelerin da ilgilendiren kurumlara onaylatıldığı belirleme edildi.

Çalışmalarda, yüksek faizle takanak vererek faizcilik yaptığı öne sürülen 5 şüphelinin üstelik 9 kişiyi kıygın ettiği belirlendi.

Kimliği ve adresi tayin edilen 37 zanlının yakalanması için Mersin Ağacı, Adana, İzmir ve Siirt’te senkronik operasyon düzenlendi.

Mersin Ağacı’deki dron destekli operasyona yaklaşık 300 polis katıldı.

Operasyonda, 30 bed yakalandı. Bu kişilerin bulundukları adreslerdeki aramalarda, düzme evrakla transfer ruhsatı münfail 10 tabanca ele geçirildi.

Polisin adresinde bulunamayan 7 zanlıyı yakalamaya yönelik çalışması sürüyor.

Share: