Merkezefendi’de Şişman Galibiyet Kutlamalarına Teoman Eşlik Etti

Merkezefendi Belediyesi marifetiyle Şişman Utku’in 100. yılı düzenlenen Fener Alayı’nın ardından Teoman konseriyle kutlandı.

Denizli Merkezefendi’de Zafer Bayramı’nın coşkusu Fener Alayı ile başladı. Türk Rock müziğinin müstehap ismi Teoman’ın sahneye çıkmasıyla zafer coşkusu arttı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Teoman’a teşekkür ederek sanatçıya çiçek ve TEMA Vakfı’nın amut armağan sertifikasını arz etti.

Başbuğ Doğan, konsere mevrut yurttaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Nazım Hikmet’ten da bir şiir okuyan Doğan, şöyle konuştu:

“2023’TE BÜTÜN ÜLKEYE BAHARI GETİRECEĞİZ”

“Hepimiz Balaban Yengi’in balaban bayramını, 30 Ağustos’un coşkusunu sürdürmek için buradayız. Sizler oldukça, Mustafa Kemal Atatürk ve onun yeryüzü şişman devrimi olan Cumhuriyet rastgele zaman var olacaktır, iyiki varsınız. Bundan 100 sene geçmiş Anadolu’nun seçkin karış toprağından binlerce adam, aynı sefer daha bu ülkedeki insanlar yaş dökmesin diyerek Afyon ve Dumlupınar’da şişman tıpkı uğraş ve savaşa girdiler. İşte bizler orada savaşım eden atalarımızın, şehitlerimizin ve gazilerimizin torunlarıyız. Bahtiyar ve dostça yaşamamız amacıyla savaşım verdiler. Merkezefendi’ye sizlerle birlikte baharı getirdik. Ama size sözümüz olsun 2023’te bütün ülkeye baharı getireceğiz. Büyük Alemdar Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve cebe arkadaşlarına yakışan, bilimle, akılla, sanatla ve kardeşlikle, el ele, ayrıştırmadan yaşayacağımız eyyam yakındır. Konsere katılan on binlerce Merkezefendili ve Denizlililere teşekkür ediyorum. Teoman ile şişman zaferin coşkusunu doyasıya yaşayacağız.”

30 Ağustos Utku Bayramı kutlamalarında konuşma özne CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ise “Anca fena hâlde ki sevdası yürek, cesareti nazik, görgülü insanların yaşadığı bir topraklardayız. Bu topraklar şişman tıpkı yüreklerle kuruldu. Bağlantı içerisinde, ahbapça, ahali ele ve omuz omuza savaşım ederek atalarımızın bize sevimli ettiği Cumhuriyeti neşelendirmek bizlerin borcudur. Bu ziyalı, domuzuna Türkiye için umum birliğiyle savaşım etmeye hazırız” dedi.

Share: