Meral Akşener’den Kemal Kılıçdaroğlu’na: Namına ölünceye kadar şükran duyacağım

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener, memleketi Kocaeli’nde İzmit Belediyesi’nin ağabeyinin ismini verdiği Nihat Gürer Spor Tesisleri açılışına katıldı. Akşener, burada yaptığı konuşmada 24 Haziran seçimlerinde CHP’den nakil ettikleri 15 nazır olayına değinerek Kılıçdaroğlu ile ilgili ilgi çeken açıklamalarda bulundu.

“KILIÇDAROĞLU’NA ÖLÜNCEYE KADAR ŞÜKRAN DUYACAĞIM”

Kılıçdaroğlu’nun o dönemde yaptığı bindi nedeniyle ailesine vasiyette bulunduğunu belirten Akşener, “Biz partiyi kurduk. ‘Kurulamaz’ dediler, kurduk. 24 Haziran’üstelik intihap kararı alındı ve umum seçime gideceğiz. YSK’dan tersine akıbet çıkacağı söylenmeye başlandı. Sonra tıpkı siyasal partimizin Umumi başkanıyla görüştük ‘Acaba beraber gidebilir miyiz’ diye maatteessüf olmadı, şartlar uymadı. Sonradan benim aklıma sayın Kılıçdaroğlu ile ahbaplık etmek geldi. Kendisine gittim 15 mebus temenni ettim. Yani bu neydi? Demokrasiye dayalı Türkiye’da bir nice şeyi değiştirecek bir kadem atılmasına müteveccih bir talepti. Kendisine herhalde ölünceye kadar şükran duyacağım. Ego sülaleme ‘Sayın Kılıçdaroğlu’nu çocuklarıyla beraber’ vasiyetname ettim. Başlarına bir molekül gelirse bendedir, bizdedir.” ifadelerini kullandı.

“O DAVRANIŞ BİÇİMİ CHP VE SAĞ ARASINDAKİ UZAKLIĞI KAPATTI”

Akeşener sözlerine şöyle devam etti: “Senelerce CHP ve sahih renkleri beyninde balaban bire bir vuzuh varken o davranış biçimi o aradaki alanı, o uzaklığı kapattı. Benzeri gelişim birliğine, kısık birliğine amil oldu. bu arada Cumhuriyet Altını Umum Partisi benim babamın partisidir ha… Deminden alerjik bir şekilperest üzerinden söylemiyorum iyilikte birleşmenin hangi kadar mebzul hizmetlere öğün açtığını ifade etmek amacıyla söylüyorum. Yüz yıllık tıpkı öğür. Kuralları var. Var cet var. Tığ ise yıpranmamış kurulmuşuz, start up üzere. Takkadak karar hıyanet, koş koş. Gel gel. Hakeza tıpkı partiyiz. Dolayısıyla gittik öneri ettik. Başkanlarım haddinden fazla etraflı sürdü. Tamlık tıpkısı ay üstünde konuştuk. Bağımlı ben dayanamıyorum İzmit’in kızıyım belli belirsiz benzeri dürtme yaptık sonra ferasetsiz döndüler. Neyse oturduk ben arkadaşlarıma benzeri özdek söyledim. Biz bu masaya oturmayı İYİ Fırka’yi ayrımsız yere haberdar etmek üzere yapmıyoruz. Tığ bu masaya oturmayı dağılmış umudunu kaybetmiş amma konkre başarıya ihtiyacı olan o ters seçmeni ayağa soldurmak için yapıyoruz. Onun üzere ‘Türkiye mi, İYİ tümen mi?’ denildiğinde Türkiye’yi yeğleme edeceksiniz.

“İYİ Kİ O TEKLİFİ GÖTÜRMÜŞÜZ”

İyi ki o teklifi götürmüşüz bol kim siz bile o teklife evet demişsiniz tığ dahi o masaya oturmuşuz. Benim hedefim doğrusu İstanbul’du. Çünkü sayın Erdoğan, ‘İstanbul benim aşkım’ derdi. İstanbul’u kabul etmek Sayın Erdoğan’ın elinden aşkını almaktı. Ego o aşka ayn dikmiştim amma bunu üstelik madem biz bizeyiz, mademki şehrimdeyim, madem doğduğum yerdeyim, demincek o aşkı almaktı amma o fazla alınmasından benden bambaşka inanan olmadı. Her tip iddiaya girdik, matbuat mensupları üstelik dahil. Demincek, serencam biz bu göz açısıyla, bu ülkenin insanlarına ‘olabilir, biz yapabiliriz, istersek başarabiliriz’ i ispatladık. Deminden, bunları ne anlattım? Ben size yeniden teşekkürname ediyorum, temas gördüğümde üstelik teşekkür ettim, etmeye birlikte bitmeme edeceğim. İnşallah çalmayacaksınız çırpmayacaksınız, çaldırmayacaksınız. Elhak üçünü yapmayınca rastgele özdek aklık gidiyor. Orada sorunumuz bulunmayan amma gözden kaçırmamamız müstelzim bir husus henüz var.”Share: