Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Çekicilik, Kastamonu’daki ad çekme çekimine videoteyp konferansla katıldı Açıklaması

Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Erek Alım, “Daha tıpkısı sene de dolmadan 220 devir kadar çok gücük ayrımsız sürede Bozkurt ilçemizde 2 üretimlik ile 52 aksiyon yeri, Abana ilçemizde ise 40 aksiyon uygun olmak amacıyla toplamda 2 fabrika, 92 hisse senedi yerimizi tamamladık.” ifadelerini kullandı.

Hava, geçen yıl Kastamonu’dahi meydana mevrut sel felaketinde kıygınlık yaşayanlar üzere Bozkurt ve Abana ilçelerinde ayrı ayrı planlı ad çekme çekilişi törenlerine, videoteyp konuşma yöntemiyle katıldı.

Abana ve Bozkurt’ta meydana mevrut selde dükkanların, aksiyon yerlerinin ve sanayi alanlarının büyük beis gördüğünü anımsatan Gurur, epey uran inşaatları ile altyapı ve belde düzenlemesi projelerini 1 Ilk Teşrin 2021’dahi başlattıklarını belirtti.

Yapı İşleri Genel Müdürlüğü yoluyla, saha tesliminin önce anından itibaren büyük ve hummalı benzeri çalışma yürüttüklerini anlatan Kurum, şöyle devam etti:

“Daha ayrımsız sene bile dolmadan 220 çağ üzere haddinden fazla bodur bire bir sürede Bozkurt ilçemizde 2 üretimevi ile 52 hareket yeri, Abana ilçemizde ise 40 aksiyon bağdaşmak amacıyla toplam 2 üretimlik, 92 hareket yerimizi tamamladık. Demin sıra bu uran sitelerimizin kura çekiminde ve tesliminde. Konutlarımızı bile kadem hamle tasdik edeceğiz. Kastamonu Bozkurt, Sinop Ayancık ve Bartın’birlikte afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına karşılık verecek nitelikte dimdik ve emniyetli 1196 konutumuzun ve karye evlerimizin inşası çıktı tamamlanıyor.”

Kastamonu ve bölgesindeki gelişmeleri çokça yakından takip ettiklerini da belirten Alım, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, baştan sona sizlerin yanında olacağız. Uran sitemizin, aksiyon yerlerimizin Bozkurt’a, Abana’ya, Kastamonu’ya, adalet sahibi esnaf kardeşlerimize ve ailelerine çoğalan kazançlar sağlamasını kâm ediyorum.” dedi.Share: