Mebus Uygur: “Kadınlar el attıkları seçkin işte kudretli olacak güce sahiptir”

AK Tümen MKYK Üyesi Balıkesir Mebus Av. Belgin Uygur, Balıkesir’bile kaza kaymakamlık mahalle mahalle Balıkesir’i gezerek kadınlarla bire bir araya geldi.

Erdek, Bandırma, İvrindi ve Bigadiç ilçelerinde rustik mahalle ziyaretleri eden Mebus Uygur, İvrindi’birlikte fabrika ziyaretinde müteharrik avrat işçilere, “Kadınlar umum attıkları herhangi bir aha liyakatli olacak güce sahipler. Yaptıkları seçkin aha muvaffakiyetli olan, hem eş ekonomisine hem dahi devlet ekonomisine ulama sağlayan kadınlarımızı kutlama ediyor, kolaylıklar diliyorum” dedi.

SELIM Tümen Erdek İlçe Başkanlığı ziyaretiyle Erdek programına başlayan Saylav Belgin Uygur, kaza teşkilatıyla ayrımsız araya gelip istişarelerde bulundu. Sonrasında Erdek Engelliler ve Engelli Aileleri El Birliği Derneği’ni ziyaret etti. Cemiyet Başkanı Meliha Söğüt ve üyelerle kardeşçe edip taleplerini ve sorunlarını dinleyen Uygur, çözümü üzere ilişkin makamlarla görüştü. “Ilişik rastgele engeli komisyon” diyen Uygur, engellilerin ve ailelerinin değme baştan sona beraberinde olduklarını söyledi, esnaf ve vatandaşlarla selamlaştı, hal akıl sordu.

Erdek Zeytin Tarım Satma Kooperatifini musahabe eden Saylav Uygur, zirai faaliyetlerde yüce bire bir yere eş olan zeytin yetiştiriciliği faaliyetleri ile ilgilendiren kooperatif başkanı Abdullah Şenol ve yönetimiyle istişarelerde bulundu.

YANLIŞSIZ Öğür Bandırma İlçe Teşkilatıyla alay malay Çoğalan, Bakir Sığırtmaç ve Doğruca mahallelerini üstelik mülakat eden Mebus Uygur, kıraathane ziyareti, nemli ve rahatsız ziyareti yaptı esnaf ve vatandaşla selamlaştı, taleplerini ve görüşlerini dinledi. Uygur, taleplerin ait makamlara iletilip serencam alınması noktasında girişimlerde bulundu.

“Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişigüzel zaman yanındayız”

Bandırma Cahillik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde halk oyunları, atletizm ve çağdaş pentatlon çalışmaları işleyen çocukları ve gençleri konuşma eden Milletvekili Uygur, sporcularla ati planları, çalışmaları ile ilgili tek biricik sohbet etti.

İvrindi’dahi kadın çalışanların çoğunlukta olduğu çuval fabrikasını ve sevimsiz gelgel deposuna ziyarette kâin Milletvekili Uygur, kadınlarla arkadaşça edip kolaylıklar diledi. Uygur, “Kadınlar halk attıkları temas aha kalburüstü olacak güce ashap. Yaptıkları her aha kalburüstü olan, hem sülale ekonomisine hem bile ülke ekonomisine yardım sağlayan kadınlarımızı tebrik ediyor, kolaylıklar diliyorum” dedi.

Akçal Mahallesi’nde çilek tarlasında çilek toplayan Saylav Uygur, “Balıkesir’imizin değme köşesinde ayrı bir lal, ayrı benzeri lezzet var” dedi, bu nazirsiz lezzetleri duymak isteyenleri Balıkesir’e nida etti.

İlçe ziyaretleri sonrası izah eden Mebus Uygur şunları söyledi:

“Gittiğimiz hep ilçelerde bizleri muhabbetle karşılayan, bağrına basan hemşehrilerimize çok teşekkürname ediyorum. Bilcümle ilçelerimizde hemşehrilerimizle ayrımsız araya geliyoruz, bap husus geziyoruz çözme kanı soruyoruz. Talepleri varsa alıyor, hal sağlamak amacıyla ait makamlarla görüşüyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki DOĞRU Öğür’miz 21 yaşında. Gittiğimiz seçkin yerde 21 yıldır neler yaptığımızı, şehrimizi, ülkemizi hangi noktadan nereye getirdiğimizi anlatıyoruz. Hemşehrilerimiz dahi ülkemizin hangi kadar ileriye gittiğinin farkında elhak. Bunu de bizlere gösterdikleri ilgi ve alakayla anlatıyorlar. Bizler üstelik evvel günkü aşkla çalışmaya devam ediyoruz. Hedefimiz 2023… Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 21 yılın tecrübesi, 21 yaşın enerjisiyle evvel günkü aşkla ve heyecanla hemşehrilerimizle, milletimizle, halk ele heves gönüle hedeflerimize yürüyoruz. Bu süreçte özveriyle etkin hep kaymakamlık teşkilatlarımıza ayrıca teşekkürname ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.” – BALIKESİR

Share: