Mardin Denge Kötü Bisikleti Yarışı tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

Mardin Yük Keskin Bisikleti Yarışı tanıtım toplantısında Türkiye Çiftteker Federasyonu Satış Başkanı Mehmet Samsa, matbuat mensuplarına seslendi.

Açıklamalarında Samsa şunları söyledi:

“Saygıdeğer Matbuat Mensupları,

Türkiye Çiftteker Federasyonu marifetiyle Mardin Valiliğimizin himayesinde düzenlediğimiz, Mardin Denge Üzücü Bisikleti Yarışı lansman toplantısına şiddetli geldiniz, haysiyet verdiniz.

Sayın Valim,

Sözlerime Mardin’de bisiklet sporunun gelişimini ezcümle özetleyerek kullanmak istiyorum. Türkiye Çiftteker Federasyonu Mardin İl Temsilcisi namına fariza yaptığım 2017 yılında, Mardin’de planlı Medeniyetler Turu yarışı ile başladığımız süreçte, ilimizde çiftteker yollarının ve Artuklu Üniversitesi kampüsünde Veledrom yapılması ile hem bisiklet sporunda kebir bire bir farkındalık oluştu, hem dahi bu süreç, Mardin’i velespit sporu üstüne bellik olma amacında öne çıkardı.

3 Kasım 2021 tarihinde yapılan Türkiye Çiftteker Federasyonu genel kurulunda sayın başkanımız Sakıncasız Müftüoğlu’nun teveccühüyle Derrace Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğine seçildim. Ankara’da yapılan evvel umumi heyet toplantısında Mardin’imizin ve bölgemizin tanıtımına destek atfetmek üzere Başkanımız yoluyla Pistten Mesul Koca Başkanlığa getirildim. Malumunuz olduğu üzere Mardin’imizde Artuklu Üniversitesi kampüsünde pistimiz bulunmaktadır. Sizlerin desteği ile pistimizde mütenevvi organizasyonlar fora etmek istiyoruz.

Düzenlemiş olduğumuz Mardin Abra Zehir Bisikleti Yarışında ülkemizin temas vasıtasıyla mevrut bisikletçiler ile gerçekleştireceğiz.

Mardin’imizin tarihi kültürünü, medeniyetlere yaptığı aile sahipliğini ülkemize ve artık yapacağımız uluslararası yarışlarla cemi dünyaya tanıtacağız. Sezonun serencam MTB yarışı olması zımnında çokça sayıda sporcu, antrenör ve kulüpleri ağırlayacağız.

Bu yarışmanın bitiminde UCI’ye (Uluslararası Yarış Bisikletleri Birliğine karışma olması için lüzumlu girişimlerde bulunacağız. Türkiye Derrace Federasyonu kendisine Mardin’de düzenlediğimiz bu yarışa çokça nazik bindi verdik, tek şeyden anlayışsız durmadık. Ben şuna inanıyorum kim sizlerin ve medyamızın desteği ile tanıtım anlamında iri bire bir doruk yapacağız.

Derrace sporunda olan geçmişimle her ant Mardin’imizin hizmetinde sporcularımızın yanı sıra olacağım.

Derrace sporunun sağlık açısından önemi ise kesinlikle tartışılmaz olup Olimpiyatlarda branşı kâin bisiklet sporunda, sporcularımızın ülkemizi gururla entrika edeceklerini ve başarıları ile göğsümüzü kabartacaklarını biliyoruz.

Bu organizasyonda bizlere bindi veren Valilğimize, Büyükşehir Belediyemize, Bilgisizlik Spor İl Müdürlüğüne, Inanma Müdürlüğüne, Kurnaz Komutanlığımıza, İl Sağlık Müdürlüğümüze, Çevre mülk Müdürlüğümüze, Ve emeği geçen kül kurum ve kuruluşlara ve yöneticilerine teşekkürname ederim. Yarışmamızın hayırlara vesile olması dileğiyle hepinize saygılar sunuyorum”

Share: