Malatya yerli haberleri… Battalgazi Mahallesi’nin İlk Kadem Projesi Başlıyor

Kentsel Dönüşüm’dahi ülkenin arz önde mevrut hizmetlerini, rekor bire bir yatırımla ilçeye kazandıran Melikgazi Belediyesi, 23 blok, 892 ofis, 58 dükkandan oluşan evvel hamle projenin temelini attı.

Temel atma törenine Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, DOĞRU Öğür Yerli Yönetimlerden Sorumlu Umumi Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki, SELIM Öğür Kayseri Milletvekilleri, İsmail Emrah Karayel, Hülya Nergis Atçı, Taner Baht, İsmail Tamer, Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, DOĞRU Tümen İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, vatandaşlar ve davetliler katıldı. Türkiye’da sunma çok kentsel inkılap yapan uray olduklarını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu törende yaptığı konuşmada; “Melikgazi’mizin değme noktasında ömrünü tamamlamış, kullanılmayan binaları yıkarak çağdaş ve konforlu yapılarla hemşehrilerimizi buluşturuyoruz. Battalgazi Mahallemizde bu projenin onayı ve hayata geçmesinde büyük destekleri olan Mehmet Özhaseki Bakanımıza haddinden fazla teşekkürname ederim. Aile ayında Cumhurbaşkanımızın onayı ile projemiz başlama aldı. Bu proje Küçükali’nin devamı namına gerçekleşiyor. 100 bin metrekare alanda 23 blok 892 kat ve 58 dükkandan oluşan 750 milyon TL’nin üstünde tıpkı yatırım. Birçok belediyenin yapamadığını yapıyoruz. Vatandaşlarımızın bize güveni var. Kayseri modeli Kayseri’birlikte gürültülü getiren tıpkı misil bizde bu modeli strateji ediyoruz. Rabbim kazasız belasız tamamlamayı yıldız etsin. Burada vatandaşlarımızla anlaşarak 241 tane gecekonduyu yıktık. Eskimemiş yollarımızda açıldı. İlk asıl burada başlayarak devam edecek. Bugün 2+1 ve 3+1 dairelerin yapılacağı 3 bloğun temelini atıyoruz. Burada vatandaşlarımızın memnuniyeti çokça erdemli. Bire Bir zamanda Kazım Karabekir Mahallesinde çok şişman tıpkısı projeyi tutturmak üzereyiz. 2. etabına geçiyoruz. Anbar’de birinci adım tamamlandı 2. Etabına geçiyoruz. Yıldırım Beyazıt’ta 6 blok yapacağımız projemiz aceleci ayrımsız şekilde devam ediyor. 2. Girişim çalışması de serencam tezelden bitmeme ediyor. Türkiye’üstelik genişlik aşkın kentsel tahavvül yapan belediyeyiz. Yavuz olmasını dilerim” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise; “2. Etabın başlamış olması bizleri az çok sevindirdi. Bütün beraber elan birçok hizmetlerde hizmet etmek felek olsun inşallah. Örnek tıpkı çalışma yapılıyor. Kayseri modeli her an yayılıyor. Temeli atık bu projemizin balkı olmasını dilerim” dedi. Geçmiş Aktarılma Erke ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Şans bile 23 bloktan oluşacak nazik ayrımsız kentsel tahavvül projesinin Kayseri’ye ve Melikgazi’ye filinta olmasını diledi.

AK Tümen Yerli Yönetimlerden Sorumlu Umumi Komutan Yardımcısı ve Kayseri Mebus Mehmet Özhaseki bile balaban aynı projenin temelinin atılmasında çalım ve bahtiyarlık duyduklarını belirterek, “Bine andıran ocak ve dükkanları burada zaman başlıyor. Rabbim hayırla tamamlayıp, adalet sahiplerine tamamlamayı talih etsin. Bura kullanılmamış çalışmalarla gelişen büyüyen tıpkı mahalle haline geldi. Türkiye’nin tıpkı çok yerinde belediye başkanları kentsel transformasyon işine yumruk ve mütekait olduğu amacıyla girişmiyor. Kayserili belediye başkanlarımızı bu işi azimle devam ettirdikleri için teşekkürname ediyorum. Faaliyet veren bakım fail şehremaneti başkanlarımızdan Cenabıhak razı olsun” diye niteleyerek konuştu.

Battalgazi Mahallesi Muhtarı Ümit Yılmaz ise yapılan hizmetler için teşekkür ederek, “Battalgazi’miz çabuk bire bir şekilde güzelleşti gelişti. Bu güzelliği sağlayıcı şehremaneti başkanımıza haddinden fazla teşekkür ederim” dedi. Açım konuşmalarının peşi sıra projenin temeli, dualarla gelişigüzel atıldı. – KAYSERİ

Share: