Malatya haberleri | Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Malatya’da konuştu Açıklaması

Uran ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Tığ Türkiye’yi Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği üzere yatırım, istihdam, istihsal ve ihracatla büyütmenin derdindeyiz.” dedi.

Varank, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Malatya’daki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, kentteki birleştirme uran bölgelerindeki müteşebbislerin hayata geçirdiği 21 değişik tesisin açılışını gerçekleştirdiklerini anlattı.

4,8 bilyon lira yatırımlar yardımıyla tahminî 7 bin kişinin evine paketlemek götürebildiğini belirten Varank, şöyle bitmeme etti:

“Tığ Türkiye’yi Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği kabil yatırım, istihdam, istihsal ve ihracatla büyütmenin derdindeyiz. Onun amacıyla biz müteşebbislerimize destekler veriyoruz. OSB’ye yatırımlar yapıyoruz. Bu sayede yapılan yatırımlar dahi Türkiye’bile istihdam oluşuyor, ekonomi oluşuyor. Geçkin Sayın Kılıçdaroğlu Tokat’ta herhangi bir ahit söylediği bire bir yanlışı yine dile getirmiş. Demiş kim ‘AK Öğür döneminde 20 yılda üretimlik mı açıldı?’ işte tığ de çağırma ediyoruz onları, diyoruz ki fabrika kaldırmak istiyorsanız OSB’leri gezin. Malatya’ya kadın burada gelişim insanlarımız sizi konuk etsinler. Amma bizim bu davetlerimizi de açıkçası akseptans etmiyorlar.”

Türkiye’ye envestisman yapmaya bitmeme edeceklerini rapor eden Varank, şunları kaydetti:

“Son 20 yılda takkadak OSB’lere 700 milyon liraya andıran bindi verdik. Bu yatırımların ıcığı cıcığı envestisman teşvik belgesi yardımıyla hayata geçti. Burada hareket insanlarımız siz kızıl emekçi kardeşlerimiz Türkiye’nin sevimsiz gücü olan sanayiyle bu ülkeyi kalkındırmaya bitmeme edecek ve inşallah tığ çok müreffeh çok daha kültürlü benzeri Türkiye’yi göreceğiz. O Türkiye’ye kavuşacağız. Yeter kim tığ ayrımsız olalım, beraber olalım, bütün birlikte ay ayan bayrağımıza bakım etmenin sevdasında olalım. Bunu yaptığımız müddetçe Türkiye’nin başaramayacağı hiçbir husus olmaz. İşte buradaki fabrika hoppadak LCW grubun 6. fabrikası. Bunun gibi buradaki beherglas arkadaşımızın haddinden fazla kızıl yatırımları var. İşte bunlar sebebiyle ekonominin çarkları dönmeye devam edecek. Biz Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı kendisine Malatya’ya bakım etmekten kurum duyuyoruz. Yaptığımız her bir desteğin dahi misliyle bize döndüğünün farkındayız. Sizlerin hizmetkarı olacağız. İnşallah Türkiye’yi ışıklı yarınlara bilcümle bu arada çıkaracağız.”

Varank, yatırımları gerçekleştiren müteşebbislere teşekkür ederek yatırımların fazlalaşan olmasını diledi.

Share: