Maden operasyonunda 7’si yürütüm himaye memuru 13 birey tutuklandı

Karabük merkezli 5 ilde yapılan operasyonda, Karabük T Tipi Ilişkin Ceza İnfaz Kurumu’nda hüküm ve hükümözlü mevcut şahıslara mızrap bap terazi suçlarından yakalanan ve adliyeye sevk edilen 22 kişiden 13’ü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları ile İl Güven Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaşım Büro Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Karabük T Tipi Mecbur Ukubet İnfaz Kurumu’nda hükümranlık ve hükümözlü kâin şahıslara metal ve münebbih yön sağladığı tayin edilen şahıslara yönelik yerine operasyon başlattı. Karabük, Ankara, Afyonkarahisar, Kırşehir ve Konya’birlikte gerçekleştirilen operasyonda 14’ü uygulama koruma memuru, 8’i sivil girmek amacıyla 22 özlük yakalanarak gözaltına alındı.

7’si infaz siper memuru 13 dirilik tutuklandı

Emniyette 3 dolaşma süren sorguları tamamlanan 14’ü yürütüm esirgeme memuru tutmak üzere 19 sevimli afiyet kontrolünden sonradan Karabük Adliyesine irsal edildi. 2 infaz koruma memuru savcılık ifadesinin arkası sıra başıboş bırakılırken 7’si infaz koruma memuru tevessül etmek amacıyla 13 hayat çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 8 can da adli arama gibi başıboş bırakıldı. – KARABÜK

Share: