Lütfü Savaş: “3 alıntı elan yapmayı düşünüyoruz”

Hatay Büyükşehir Belediye Reisi ve Hatay spor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Çekişme, Hatayspor’un sonuç durumu ve transfer konusunu değerlendirdi. 3 aktarma elan tahsis etmek istediklerini belirten Uğraş, TFF ve MHK’nin da cesur adımlar attığını, buna bitmeme etmeleri gerektiğini anlatım etti.

Hatay Büyükşehir Belediye Reisi ve Hatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Çekişme, İhlas Malumat Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Trabzonspor karşısında alınan kaybetme üzerine konuşarak sözlerine başlayan Uğraş, “Trabzonspor geçen yılın şampiyonu. Tığ birlikte 2. haftada evvel maçımıza çıktık. İlk hafta mösyö geçmiştik. Ego takımımızı kudretli buldum ve gelecek yerine imge vadeden bir futbol ortaya koyduk. 71. dakikada alarga tıpkı şutla yenmiş olduk. Küme tafsilatlı tıpkısı maraton ve çıktı karşılaşma kazanan ayakta kalıyor. İlk maçı kaybettik ama takımımız gelecek yerine bizi sevindiren ayrımsız futbol oynadı. 3 puan kaybetsek üstelik kazandığımızı düşünüyorum. Gaziantep FK maçı bundan sonraki süreci gösterebilecek bir karşılaşma. Gaziantep az buçuk henüz amade kabilinden. Kadroyu korudular. Yıpranmamış transferler yaptılar. Biz ise baya tıpkısı futbolcu kaybettik. Yine bile aldığımız adlar, gelecek adına umut veren oyuncular. Topluluk olma hesabına tek vücut şeklinde sinerji oluşturacağını düşündüğümüz bire bir takım kurduk. Gaziantep maçı bize büyük ölçüde bize düşünüm verecek ama 3-4 hafta bakmak lazım. Takımın gelecekle ait kurgusunu ölçebilmek adına beklemekte yarar var” dedi. Transfer karşı da mütekellim Cenk, “Sıhhatli bekte tıpkısı yedeğimiz namevcut. Sıkışırsak Sadık burada oynuyor ama arkasını doldurmamız gerekiyor. Bir üstelik sol ayaklı tıpkısı itidalli düzlük almamız gerekiyor. Antrparantez Umum Kaabi’yi destekleyecek ayrımsız santrfor istiyoruz. Bu yıl ligi geçmiş 10’da bitirecek tıpkısı mızıka kurduk” diyerek konuştu.

“Önümüzdeki 2 karşılaşma bize elan gani fikir verecektir”

Bugüne büyüklüğünde çalıştıkları ustalık adamların yıldızının parlaması üzerine üstelik mütekellim Lütfü Uğraş, “Beceri adamın sosyal hayatına, duruşuna ve mantalitesine bakıyoruz. İlhan Palut bizim sportif direktörümüzdü ve sonrasında takımı ona verdik ve başarılı tıpkısı dönme geçirdi. Süper Küme’üstelik muvaffakiyetli benzeri süreç geçiriyor. Sonrasında Karagümrük’te 1. Öbek’da elden 11 maça çıkan Ömer hocayı takımın başına geçirdik. Ira ve sportif muvaffakiyet namına sporculuğu dolu meşgul sabık bir hocamızdı. Geçen yıl ikinci yarıda az buçuk demoralize olmuştu ve ‘Enerjim azadı, müsaade istiyorum’ dedi. Tığ dahi takıma artı enerji verecek insanlarla hizmet etmek istiyoruz. Sarıklı eğer kim affını isterse, tığ birlikte feraset gösteririz. Ömer hoca ayrıldıktan sonraları Serkan Özbalta’yla anlaştık. Kendisinin hem futbolculukta hem de teknik adam adına güzelce bire bir geçmişi var. Süper Grup tecrübesi ihtimal haddinden fazla birkaç ama karakter, baziçe kurgusu ve süreklilik adına bizim amacıyla bayağı balaban aynı karakterdi. Nöbeti kendisine teyit ettik. Koşullar devam ederse, önümüzdeki sene de bitmeme ederiz. İlk maçta akıbet şampiyonla oynadık. Trabzonspor üstelik bu hafta Kopenhag’la oynayacak. Türk futbolu için üstelik çok kocaman aynı maç olacak, inşallah kudretli olacaklar. Bu hafta kebir aynı rakiple oynadık amma topa erbap olma oranımız çokça iyiydi. 35 bin sevimli önünde iyi tıpkısı takat sınırı sergiledik. Bu haftaki Gaziantep FK ve sonraki Kasımpaşa maçları bizim amacıyla daha dolgunca bir fikir verecektir” açıklamasını yaptı.

“TFF kabadayı adımlarına devam etmeli”

Türkiye Futbol Federasyonu’ndaki eskimemiş periyot hakkında dahi konuşan Lütfü Cenk, “Mehmet Büyükekşi hem iş kadını hem de spor adamı kendisine katkı sağlayacak potansiyelde aynı kişioğlu. Kaliteli aynı grup kurdu ve korkusuz adımlar atıyor. Bu adımları attığı üzere çok daha umutluyum Türk futbolu adına. Ekonomik değerler düşüyor, Avrupa ayarında değiliz. Bu düşüş devam etseydi, geleceğimizi da kaybedecektik. Belki 2 sene sonra, bu konuşu değerleri birlikte bulamayacaktık. TFF’nin şu andaki hile tarzı henüz zait. Hakemler arasındaki diyaloğu da deşifre edebilirler. Yürek duygusunu üst seviyeye çakmak da çok büyük. Bir Nice kulübümüz 20 yıl geçmiş Süper Tabur’deydi ve demincek var olma mücadelesi veriyor. Alelhusus dışarıdan gelen futbolculara olan borçlar çok nazik. Avrupa’bile örnekleri var, ayrımsız mızıka zümre düşerse, oyuncusuna aldığı ücretin yarısını versinler. Bu durum üstelik futbola ulama sağlar. Tığ Trabzonspor’dan tıpkı gol yedik ve VAR’de bu mevki iptal oldu. Burada pozisyonun gösterilmesi bana cüret verdi. Bunun kabilinden hakemlerin konuşmaları birlikte afişe edilirse hamaset daha fazla evet ve geleceğe bakış daha verimli olur. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve MHK’nin külhanbeyi adımlar atması belki önceki başlarda kendilerini print durumda bırakacaktır ama ilerleyici dönemde iri alacak olacaktır. Tek şeyi kaçarak düzeltemezsiniz. TFF ve MHK’nin yürekli adımlarına devam etmesi geçişsiz. Ihtimal kimi vakit hepimizin canı yanacaktır ama Türk futbolu kazanacaktır” diye niteleyerek sözlerini tamamladı. – İSTANBUL

Share: