Kütahya haberi! Nazır Soylu, Kütahya’da YANLIŞSIZ Öğür Genişletilmiş İl Enformasyon Meclisi Toplantısı’nda konuştu: (1)

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Terörle mücadelede Türkiye, esbak dönemlerinde çok iri sıkıntılar çekti, haddinden fazla şişman dertler çekti amma Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın önceki dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu anlayışla birlikte bu kadrolarla terörle mücadelede alışılmadık tıpkı konsepti ortaya koydu. Sadece terörle mücadele değil benzeri zamanda teröristle mücadeleyi dahi ortaya koydu.” dedi.

Soylu, Kütahya Dumlupınar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen DÜRÜST Fırka Genişletilmiş İl Müzakere Meclisi Toplantısı’nda, Türkiye’nin etraflı zamandır süren terörle mücadelesinde balaban bedeller ödediğini söyledi.

Bu konuda nazik tecrübeler ortaya koyduklarını tamlayan Aristokrat, şöyle devam etti:

“Türkiye çarkıt Türkiye değil. Olur, şayet Türkiye bugünkü noktasında olmasaydı Hakkari’nin dakikasında ötesindeki, sınır ötesindeki noktaya terör koridoru, bir yıldırı devleti oluşturacaklardı. Terörle mücadelede Türkiye, eski dönemlerinde çok iri teessürat çekti, çokça büyük dertler çekti ama Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın önceki dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu anlayışla alay malay bu kadrolarla terörle mücadelede alışılmadık bire bir konsepti ortaya koydu. Vakit Kaybetmeden terörle savaş değil bir zamanda teröristle mücadeleyi üstelik ortaya koydu. Şayet Türkiye bugünkü gücünde olmasaydı hangi Afrin’e bizi sokarlardı hangi Zeytin Dalı Harekatı’nı ne Sulh Pınarı Harekatı’nı ne Fırat Kalkanı Harekatı’nı hangi dahi bugünkü El Kilit ve gayrı operasyonları hangi Türkiye’nin içerisindeki Muazzez operasyonlarını bize yaptırabilme kabiliyetini önümüze koyarlardı. Ama Türkiye sakat Türkiye değil. Çünkü 21’inci asrın esasen itibaren ortaya koyduğumuz benzeri kaime var: Tam müstakil ayrımsız Türkiye. Iri Türkiye, zinde Türkiye, öz göbeğini kişi kesebilecek kabiliyetli olan tıpkısı Türkiye.”

“Yıldırı örgütüne punt bırakmadılar, sömürme alanı bırakmadılar”

Bugün Halk İttifakı’yla tıpkı iradeye, ayrımsız noktaya gittiklerini vurgulayan Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Maşrık ve Güneydoğu’nun makus talihini senelerce alt etmek talip esbak dönemdeki siyasetçilerimize vesile vermeyenlere taannüt bir şekilde ne yaparlarsa yapsınlar, hangi iftiraları atarlarsa atsınlar bu kadrolar Gün Doğusu ve Güneydoğu’nun makus talihini dahi yendiler. Yıldırı örgütüne okazyon bırakmadılar, istismar alanı bırakmadılar. ‘Kalkınmıyor, gelişmiyor. Buraları isteyerek yapmıyorlar. Kat namevcut. Havalimanı bulunmayan. Sayrılarevi yok. Karı merkezi yok. Spor sahası namevcut. Bölünmüş yollar bulunmayan. Otobanlar bulunmayan. Üniversiteler yok.’ dedirtmedi. Bu ekip Türkiye’nin yavaş yavaş, santimetrekare santimetrekare temas yerini kalkındırıyor. Terör örgütlerine, Türkiye’yi haricen deşelemek isteyen on paralık kimseye fırsat vermediler. Çünkü doğru buydu, birlikti, beraberlikti, kardeşlikti. Tığ Müslüman’ız. Biz birbirimizin kardeşiyiz. Bilcümle müminler, hep inananlar kardeştir. Biz bundan ayrılamayız. Biz bundan ayrılırsak ayrıksı tür felaketlerle karşı karşıya geliriz. Tığ bunu ikna etmek zorundayız. İyilikleri ifade etmek, kötülüklerden sakındırmak zorundayız. Biz hemen Türkiye’ye intizam çevirmek amacıyla tıpkısı şişman mücadeleyi ortaya koymuyoruz. Cenabıhak’ın emridir, büyüklerimizin bize emridir, sorumluluğudur. Tığ Türkiye’yi zenginleştirmekle kalkındırdıktan sonraları Cenabıhak baht edecek, dünyaya harmoni vereceğiz.”

“Ülkenin dağlarında benzeri yegâne terörist kalmayacak”

Vekil Soylu, Ermiş Abluka operasyonlarına ismini veren Ermiş Bülbül’ün, Uyanık Gedikli Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in, onlarca şehidin bulunduğunu dile getirdi.

Terörle mücadeledeki kararlılıklarına işaret fail Aristokrat, şunları anlattı:

“Korkutuyorlardı. Karadeniz’de varız, Amanos’ta varız, Erzurum’üstelik varız, Bingöl’birlikte varız, Elazığ’üstelik varız. Temas yerde varız. Binlerce teröristle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’hangi vadi okuyorlardı. Büyümemizi, güçlenmemizi ve bilcümle medeniyetimizi dünyaya nakşetmemizi engellemek istiyor, hepimizi ayaklarımızın ucuna baktırmak istiyor, geleceğe bakmamıza cevaz etmiyorlar. Şimdi size söylüyorum. Peki Karadeniz’da onlar teröristlerini oraya koyup ürkütmeye, korkutmaya ve Türkiye’yi tıpkı şeye gönderme etmeye çalışıyorlardı. Karadeniz tertemiz, Tanrı’ın izniyle benzeri tek yıldırıcı namevcut. Tendürek Dağı arı sili. Kars Çömçe-Madur arı sili. Amanoslar arı sili. Erzurum tertemiz. Bingöl tertemiz. Erzincan arı sili. Cenabıhak şans edecek, 29 Teşrinievvel 2023’te bire bir kardeşiniz namına, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin İçişleri Bakanı adına, Tayyip Erdoğan’ın nöbet arkadaşı olarak söylüyorum, Tanrı bize kader edecek. Cumhuriyet’in ikinci asrına giderken Şırnak tertemiz olacak. Gabar tertemiz olacak. Cudi tertemiz olacak. Ülkenin dağlarında ayrımsız yegâne terörist kalmayacak.”

“Bu kavim, Kılıçdaroğlu’na 3 kucak üstelik konfirmasyon etmez”

Soylu, Türkiye’da serencam 20 yıldaki gelişmelere değinerek, şöyle bitmeme etti:

“Bugünkü yapıldığı kabil eğer imkanınız varsa, eğer gür yönetiyorsanız, şayet Tayyip Erdoğan kabil hareketli bire bir lidere sahipseniz yapabilirsiniz. Şehir hastaneleri yapabilirsiniz. Avrasya tünelleri yapabilirsiniz. Marmaraylar yapabilirsiniz. 57 hava meydanı yapabilirsiniz. Dünyanın sunma balaban havalimanlarını yapabilirsiniz. Vakıa Avrupa yapamıyor dahi. Bunlara 3 büyükşehir belediyesi hayat edildi. Yararsız yapamıyorlar. Bunlara 3 kucak verseniz güdemezler, kaybederler. Zaten Kılıçdaroğlu’nu söylemiyorum. Bu kavim, Kılıçdaroğlu’na 3 kucak birlikte doğrulama etmez, onu birlikte yapamaz. Bu ülkede Çanakkale Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Osmangazi Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Bu kadrolar apayrı tıpkısı işi gerçekleştirdi. O dahi şu; Türkiye’da iri benzeri konsept devrimi yaptık. Bu ülkede insanlar kendini rapor edemiyorlardı. Lütfen zihninizi bundan 10, 15, 20 yıl önceye getirin bilcümle bu arada. Bu ülkede insanlar ‘Ben dindarım.’ diyemiyorlar. 28 Şubat’tan sonradan az daha herkesin üstüne bir sapık gömleği giydirmişlerdi. Herkesi ürkütmüşler ve korkutmuşlardı. Tığ bu milleti münasebet seviyoruz biliyor musunuz? Biz bu milletin parçası olmaktan münasebet öz saygı duyuyoruz biliyor musunuz? 27 Mayıs’ı dünyayla bu arada yaptırmayı sağlayanlara cebin 15 Temmuz’birlikte milletin adamına eş çıktıkları üzere demokrasiye ehil çıkacağız. İkinci asrın hakeza tıpkı cinayetle buluşmasına cevaz etmediler. Tanrı bu milletten razı olsun. Tanrı iradeyi ortaya koyan, Cumhurbaşkanımızdan razı olsun.”

(Sürecek)

Share: