Kullanılmamış mezuna 80 bin dolar maaş

Türkiye’bile iktisadi kriz giderek derinleşirken ÇAKER’üstelik benzeri şirketin CEO’su çalışanlarına müteveccih aldığı kararlarla arsıulusal kamuoyunun gündemine oturdu.

ÇAKER merkezli ödeme sistemleri şirketi Gravity Payments’ın CEO’akarsu Dan Price, ortaklık süresince minimum ücrette yeniden düzenlemeye gitti. Price, yıpranmamış mezunlar dahi dahil atılmak üzere şirkette sunu bağan almanak maaşın imdi 80 bin dolar (yaklaşık 1.4 milyon TL) olduğunu duyurdu.

Ferdî Twitter hesabından bu açıklamayı yapan Price, “Çalışanlara ocumak göstermeniz gerekiyor. Başka şirketler da bu şekilde maaşlara güncelleme yapmalı ve çalışanlara doğruluk ettikleri adil ücretleri vermeli” dedi.

Sözcü’dahi düzlük düzlük habere bakarak, uzaktan düzentileme ve esnek düzentileme modellerinin da getirildiğini açıklanan Price, yeni yavru sahibi olanlara bile ücretli cevaz verildiğini duyurdu. Price, “Değme açılan hisse senedi ilanına 300’den aşkın başvuru geliyor. Kimesne kendisine tevakki etmek duymayan şirketlerde gitmek ve namına gocunmak göstermeyen kurumlarda çalışmak istemiyor” dedi.

Instagram üzerinden de paylaşım eden Price’a yorum kısmından çokça sayıda insan, makul benzeri kondisyon olup olmadığını sordu.

Yabancı şirketler amacıyla uzaktan mesai ve ücret gelirlerinde rüşvet durumu

 

Alarga faaliyet cinsiyet eşitsizliğini körüklüyor

 

Engin say enflasyonu yavaşlatabilir

 

Londra alarga çalışmayı sevdi

 

Z Kuşağı alarga çalışmayı tercih ediyor

 

Share: