Küçük Asya Üniversitesi LÖSEV için koştu

Bu sene üçüncüsü planlı “Eskişehir Nısıf Maratonu” ve “Spor Festivali” etkinliğinde kanserle savaşan minikler üzere Anadolu Üniversitesi Toyluk ve Spor Kulübü ile “Canım Kardeşim Ders Evi” projesine korumak talip Lösemili Çocuklar Afiyet ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) fahri sporcuları koştu.

LÖSEV bütün Türkiye’üstelik, zinde yaşamın gerekliliği olan spor faaliyetlerini başta Ankara gelmek amacıyla İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Kayseri, Adana ve Samsun’da düzenleyerek tedavisini tamamlamış çocuk ve gençlerini hayata esenlikle kazandırmaya bitmeme ediyor. Eskişehir’in antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yılına hususi yerine düzenlenen “3. Eskişehir Kurtuluş Yarı Maratonu ve Spor Festivali” 26 – 27 Ağustos’ta mecmu Türkiye’den spora ve insanlığa kâr sağlamaya umu vermiş katılımcılarını ağırladı. Koşarcasına LÖSEV sloganıyla, LÖSEV ‘in gönüllü koşucuları ve kanserle mücadelesini yenen gençler birlikte maratonda yerini aldı. LÖSEV Gönüllüleri, kanserle mücadelesinden zaferle çıkan minik kahramanların terbiye burslarını bloke etmek üzere oluşturdukları bergüzar kampanyaları ile onlara bindi oldu.

“Koşar Adım Lösev” sloganıyla LÖSEV’in gönüllü koşucuları, kanserle mücadelesini yenen gençler ve farkındalığa bindi atfetmek isteyen Rum Üniversitesi Deneyimsizlik ve Spor Kulübü sporcuları, kanserle mücadelesini kazanan çocukların eğitim burslarını karşılamak amacıyla oluşturdukları armağan kampanyasında Anadolu Üniversitesi ile LÖSEV yan yana ter akıttı. – ESKİŞEHİR

Share: