Konya’daki kapik katliamı sonrası Variyet Yetersizlik avukatlara seslendi: Meslekten olma pahasına şüpheliler için ukubet isteyin

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir görevlinin elindeki kürekle kafasına sert çarpış indirip öldürdüğü köpeği daha sonra iple sürüklediği anların görüntüsü ülkenin gündemine oturdu. Konuyla ilgilendiren başlatılan sormaca kapsamında 2 kaba tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hayvanları Biçarelik ve İlgisizlikten Himaye Derneği’nin kurucusu Üzeri Yetersizlik ise toplumsal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımda tek avukatın iki şüpheliyi bakmak istemediğini söyleyerek çağrıda bulundu.

“SORUN AÇTIK, ALLAH CEZANIZI VERSİN”

Konya’da görüntülerle ilişkin sorumlulara sevgili açtıklarını söyleyen Göz, “Hem yapana hem seyredene hem bile denetlemeyene ülkü açtık. Allah cezanızı versin çünkü ceza almayacaksınız demek istemiyorum. Bu davanın peşini bırakmayacağız. Amma tekrar birlikte Cenabihak cezanızı versin inşallah” dedi.

“ZORUNLULUK AVUKATLIKTAN KAÇMAYARAK CEZALARIN ARTIRILMASINI İSTEYİN”

Twitter hesabından yıpranmamış bire bir paylaşım eden Kopukluk, hiçbir avukatın iki şüpheliyi kavzamak istemediğini söyleyerek “Konya’daki vahşileri hiçbir avukat saklamak istemiyormuş. Mecburi avukatlıktan kaçmayın arkadaşlar, akseptans edin görevi ve savunma hesabına bunlara verilen birlik cezaların arttırılmasını isteyin. Meslekten olma pahasına yapın bunu” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI VE EŞİNE SESLENDİ

Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’a seslenen adlı benibeşer, sözlerine şöyle devam etti: “Bütün barınaklar 7/24 izlemeye ve hayvan hakları derneklerinin erişimine açılsın. Çabucak Konya değil, yüzde 90’ı külüstür halde. Lütfen duyun sesimizi ve onların sessiz çığlıklarını.”

Share: