Konya spor haberleri… Acun Beklenti Zihayat U21 Karate Şampiyonası Konya’da başlıyor

– Acun Ümit Güre U21 Karate Şampiyonası Konya’dahi başlıyor

KONYA – Dünya Beklenti Tendürüst U21 Karate Şampiyonası, 105 ülkeden bin 859 sporcunun katılımıyla Konya’birlikte gerçekleştirilecek.

İslami Tesanüt Oyunları’na karı sahipliği işleyen Konya, bu yol karatecileri ağırlayacak. Acun Ümit Dinç U21 Karate Şampiyonası, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle 26-30 Ilk Teşrin tarihleri arasında Karatay Spor ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Organizasyonda 105 ülkeden bin 859 sporcu çalma dökecek. Ferda başlayacak şampiyona öncesi tıpkı otelde tanıtım programı düzenlendi. Programa Acun Karate Federasyonu Başkanı Antonio Espinos, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Arslan Abid Uğuz ile Konya Cahillik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Delice katıldı.

“Organizasyonlarda sportif muvaffakiyet büyüklüğünde organizasyonel sükse da çok koskocaman”

Dünya çapında, Avrupa çapında organizasyonları temas ülkenin almak istediğini ama bunları alabilmenin, aldıktan sonraları da uyarınca yapabilmenin haddinden fazla baskı olduğunu kaydeden Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Arslan Abid Uğuz, “Çokça şükür bizim ülkemizde bu sene 4. arsıulusal organizasyonumuz. Avrupa Büyükler Şampiyonası’nı Gaziantep’te yaptık. İslami Dayanışma Oyunları gene Konya’daydı. Karatede liyakatli sonuçlar aldık. Geçtiğimiz kamer Kocaeli’nde Acun Şampiyonası ayarında bin 200’den aşkın sporcunun katıldığı tıpkısı şampiyona oldu. Yine oradan kül not aldık. Karate sporunun yeryüzü nazik organizasyonunu burada 105 ülkeyle, bin 850 sporcuyla düzenlemiş bulunuyoruz. Bu organizasyonlarda sportif başarı kadar organizasyonel muvaffakiyet da haddinden fazla kocaman. Acun Karate Federasyonu de hasis çok iyi düzenlenmiş bir organizasyon olduğunu, kamu gömlek aldığını söyledi. 1. dershane olduğunu özellikle belirttiler. Dünya karatesine yön veren ayrımsız talih namına bizler dahi zaman burada yapılacak olan umumi heyet ve başbuğ seçimine Türkiye yerine adayız. İnşallah buradan beklediğimiz bire bir sonuçla hem namzetlik olarak hem erte başlayacak şampiyonalarda de umumi sıralamada ve altın madalya sayısında 1. kendisine çıkacağız. Sporcularımız tezyifkâr haddinden fazla dolgunca hazırlandılar. 45 gündür Erzurum’dahi efdal yükseklik kampı yaptılar. Lazım fiziki yerine ister mental adına 4 ruh bilimsel danışmanla dinlenme kampı boyunca ve burada destekleri bitmeme edecek. Eminim milletimizin da duasıyla karatede yeniden bir zafer, bir gün yazacağız” dedi.

5. İslami Dayanışma Oyunları’nın peşi sıra yine iri benzeri Acun Şampiyonasına henüz sülale sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını tamlayan Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Delice, “Bu şampiyona vesilesiyle şehrimize mevrut Acun Karate Federasyonu Başkanı gözetiminde eksiksiz ülkelerin federasyon yetkililerine, sporculara kıvrak geldiniz diyorum. Kendilerini şehrimizde ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti hikâyelemek istiyorum. Özellikle Avrupa ve Acun şampiyonalarının arsıulusal komitelerce ülkelere verilmesi, sunulan şişman bire bir mücadelenin böylece gerçekleşmektedir. İşte zaman burada tanıtım programını yaptığımız Dünya Beklenti Zinde U21 Karate Şampiyonası de biraz sene süren şişman ayrımsız mücadelenin sonucu ülkemize ve şehrimize kazandırılmış tıpkısı şampiyonadır. Bu şampiyonanın ülkemize ve şehrimize kazandırılmasında şişman çaba sarfiyat fail federasyon başkanımıza, yönetim kurulu üyelerine ve emeği sabık herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konya’da olmaktan dolayı çokça mutlu olduğunu tabir fail Acun Karate Federasyonu Başkanı Antonio Espinos, “Konya’da ilk defa bulunmuyorum, bu üçüncü aksiyon. Ağustos’ta İslami El Birliği Oyunları’nda Konya’daydım. Kent otoriteleriyle ülfet fırsatı buldum, hoşur destekleri için haddinden fazla teşekkür ediyorum. 2 gündür buradayım ve Karate Federasyonunun umum çabalarının çok güzelce olduğunu düşünüyorum. Başkan Arslan ve Türk karatesine tüm desteklerinden belde teşekkür ediyorum. 100’den çok ülkeden, türlü kıtalardan insanlar burada. Nerdeyse 2 bin sportmen, 100’e mail yargıcı, yüzlerce antrenör, yüzlerce yarışmacı karatenin evrenselliğini aşağılık gösteriyorlar. Maçların başlamasını dört gözle bekliyorum” diye konuştu.

Share: