Konya marifet! Amaç Lep Sosyal Tesisi temeli atıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi ve merkez Garaz İlçe Belediyesi işbirliği ile yeniden ayağa kalkacak olan Yaka Toplumsal Tesisi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Temel atma törenindeki konuşmasına “Ikbal gönüle deyince, müşterek verince misil mu dayanır?” diye niteleyerek başlayan Maksat Şehremini Mustafa Kavuş, ayrıntılı ve ciddi kanuncu süreçlerin böylelikle Konya Büyükşehir Belediyesi ve Başkanı Amaç İbrahim Altay’ın özverisi ve destekleriyle tüm bu süreçleri başarıyla atlatarak ana atma aşamasına gelindiğine vurgu yaptı. Yaşanan bu dokuz canlı süreçler sebebiyle bugüne kadar attıkları genişlik manalı adımlardan birinin birlikte Kıyı Sosyal Tesisi’nin temeli olduğunun altını çizen Başkan Kavuş, engelleri, temas, el birliği, muhabbet, içtenlik ve ihlasla aştıklarını anlatım etti. Adeta küllerinden baştan doğan tesisin bölgeye sosyal, kültürel ve konuşu anlamda ayar katacak tıpkısı hava merkezi olacağını tamlayan Başkan Kavuş, “Burada yükselecek bu yapı çabucak ayrımsız sosyal kasılma değil, birliğimizin beraberliğimizin üstelik abidelerinden biri olacak” diyerek konuştu.

“Lep Içtimai Tesisi, 7’den 70’e herkesin ihtiyaçlarına yanıt verecek aynı üretim olacak”

Yapılış üzerine bile vukuf veren Başbuğ Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“7’den 70’e herkesin gerekseme duyduğu içtimai ve kültürel ast yapıya ayrıcalıklı bire bir önem veriyoruz. Herhangi Bir ahit olduğu kabil esasen kesim halkının dilek ve beklentilerini yöre planda tutarga hayata geçireceğimiz Ibik Toplumsal Tesisi, 4 bin 230 metrekare bir düzlük üzerinde 9 Bin 895 metrekarelik aynı yapım alanına erbap. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız önceliğimiz oldu. Bu sebeple merkezde öncelikle Toyluk Merkezimiz bulunuyor. Bin 415 metrekare büyüklükteki bu şekil, dersliklerden, atölyelerden, e-spor ve araştırma alanlarından müteşekkil olacak. Bunun yanı sıra Emekliler Lokali, Spor Tesisi ve Ticari alanlarla kesim insanına hizmet edecek. Başka stabil çokça projede olduğu kadar bu projenin bile arkasında olan, sürecin bu aşamaya gelmesinde balaban emeği olan, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ve onun kızıl başkanı Kasıt İbrahim Altay Beyefendi’ye ilçem, kurumum ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum.”

“Konyamıza hizmetlerin en güzellerini kazandırmanın gururunu yaşıyoruz”

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Erek Belediyesi işbirliği ile yeniden ayağa kalkacak olan Bucak Sosyal Tesisi’nin esas atma töreninde benzeri araya gelmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca bile, “Birkaç dönem önceki Selçuklu Belediyemizin sınırlanmış Aksata alanı açılışında ayrımsız araya geldik. Benzeri dönem önce bizim gençlik merkezimizin anne atma töreninde, bugünde Gaye’dahi temel atma töreni için buluştuk. Buradan da Karatay Ortakonak Mahallesinde açılışa geçeceğiz. İşte Konya modeli belediyecilik budur. Gönlü sunturlu Konyalı hemşerilerimize hizmetin sunu güzelini kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Konya’nın evire çevire mahallelerinden birine böyle evire çevire ayrımsız tesis kazandırdıkları amacıyla Büyükşehir Belediye Başkanımız Misyon İbrahim Altay ve Murat Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’a teşekkürname ediyorum. Buranın bu arkaç gelmesinde döktükleri alın terini, ortaya koydukları emeği, harcadıkları mesaiyi arz yakından şahidim. Tanrı kazasız belasız tamamlanmasını felek etsin, şehrimize ve Meramımıza tatlıca hayır olsun” diye niteleyerek konuştu.

“Dursuz Duraksız, yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz”

“AK Öğür belediyecilik anlayışının farkı işte budur” diyerek konuşmasına başlayan Selçuklu Belediye Reisi Ahmet Pekyatırmacı dahi, Konya Büyükşehir Belediyesi ilkin atılmak üzere Karatay, Murat, Selçuklu İlçe Belediyeleri ve özge tamlık belediyeler ile çalışmaya, üretmeye devam ettiklerinin altını çizdi. Bu çerçevede neredeyse herhangi bir çevrim benzeri açılıştan ayrıksı tıpkı açılışa, benzeri temel atma töreninden eksantrik ayrımsız etkinliğe koşturduklarını anlatım fail Başbuğ Pekyatırmacı, “Hizmette bahanelere sığınmıyoruz. Varsa ayrımsız bariyer onu aşıyar, sürekli yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki süreçte birlikte bu aynı şekilde devam edecek, açılışlarda ve bakir projelerde birlikte olmaya bitmeme edeceğiz. Bugün de, çokça pir ayrımsız tesisin esas atma törenini gerçekleştiriyoruz. Konya’nın müstesna yerlerinden biri olan ve hem Aşkan hem dahi Yan Mahallesi için majör aynı lokasyonda bulunan bu yapı cesim aynı ihtiyaca yanıt verecektir. Yine işbirliği ile ortaya çıkan tıpkı bakım. Bizlerin destekçisi olan büyükşehir belediyemize ve Komutan Altay’a cemi destekleri amacıyla teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Belediyelerimizin işbirliği şehre artağanlık kazandırıyor”

Bol benzeri günde domuzuna benzeri eserin asıl atma töreni üzere tıpkı araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen DOĞRU Öğür Konya İl Başkanı Hasan Angı da Konya’nın herhangi bir geçen çağ geliştiğini ve güzelleştiğini tabir ederek, “Şehrimiz büyüdükçe ülkemiz bile büyüyor. Konya belediyelerimizin işbirliği noktasında yakaladıkları abuhava, şehrimizin hepsi üzere berekete kurgu oluyor. Bunun amacıyla Başbuğ Tasavvur İbrahim Altay başlamak amacıyla emeği sabık herkese şükranlarımı sunuyorum. Ibik Toplumsal Tesisi, eski benzeri yapıydı ve değiştirmek mecburiyetindeydi. Üstünde yetişkin bire bir faaliyet yürütüldü. Mülkiyet problemi aşıldı. Bittiğinde yediden yetmişe, bölgenin, ilçenin ve Konya’nın ihtiyacına karşılık verecek çağcıl aynı yapıyla bakım edecek. Tığ bütün iyicene işler için bire bir araya geliyoruz. Başkalarına bahis desteklemek hesabına işbirliği ile hizmeti artıran ayrımsız anlayışla akıntı ediyoruz. İşte Konya Modeli Belediyecilik budur. Biz Türkiye’nin ve şehrimizin geleceğe hazırlanması yerine çalışıyoruz. Geleceğimiz olan gençleri önceliğine kayran bu yapı için faaliyet veren, say harcayan Başbuğ Altay ve Başkan Kavuş başta kalkışmak üzere tekmil ekibe şükranlarımı sunuyor ve imdi burada çalışacak herkese kolaylıklar diliyorum” dedi.

“Biz, hizmetle Konya’nın marka değerini artırmakla meşgulüz”

Cemi kaymakamlık belediyeleriyle alay malay şehri mensur ve ihya etmek adına ağırbaşlı tıpkısı düzentileme sergilediklerini tamlayan Konya Büyükşehir Başkanı Tasavvur İbrahim Altay de elden akıbet ayrımsız hafta içinde bile yavaş benzeri tempoda gerçekleştirdikleri programların, yaptıkları hizmetlerin ve aldıkları ödüllerin bile Konya için kurum vesilesi olduğunu belirtti. Şehrin 31 ilçesinde çalışmalara bütün hızıyla devam ettiklerini belirten Başbuğ Altay, “Bunların neticesinde ortaya sâdır asar amacıyla ben değil, tığ yaptık diyoruz. Şehrimizi bilcümle gelişigüzel düz yazı ediyoruz. Biz, Konya’nın marka değerini artırmakla meşgulüz. Bu çerçevede Oturma Günü nedeniyle katıldığımız programda değer ödülünü kazandık. Arsıulusal Hafızlık Yarışması’nın finalinde Cumhurbaşkanımız ile birlikte dürü sahiplerine ödüllerini verdik. Gençliğe ve geleceğimize yaptığımız hizmetlerden ortalık Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ödül aldık” şeklinde konuştu.

“Başbuğ Kavuş’a üretim amacıyla gösterdiği hassasiyetten ve ortaya koyduğu iradeden ekolojik ortam teşekkürname ediyorum”

Bugüne değin Kasıt için yaptıkları yatırımlar ve ortaya koydukları icraat hakkında bile bilgelik veren Komutan Altay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Garaz serencam durakta yaptığımız bin araçlık otoparkı hizmete açtık. Hemşerilerimizin Çambıbel’dahi zarifçe koridor geçirecekleri bire bir düz oluşturduk. Akyokuş Kasrı bahar aylarında ortaya çıkacak. Bozuk Stat alanında Türkiye’nin en evire çevire ulus bahçesi mümasil zamanda faaliyete geçecek. Larende üstelik, Tasavvur Belediyesi ile gelişigüzel iri benzeri transformasyon çalışması yürütüyoruz. Necmettin Erbakan, Alpaslan Türkeş, Abdülhamit Eğlek ve Trenyolu Caddesi’nde Amaç trafiğini rahatlatacak eskimemiş yollar amacıyla koca meydanlık katettik. Bunların kâffesi Misyon’a ve Konya’ya derece katacak icraat. İşte bugün da kestirmece 120 milyonluk şanlı bir tesisin temelini atıyoruz. Buranın baştan sahn bulmasında Komutan Kavuş’a, gösterdiği hassasiyetten ve ortaya koyduğu iradeden belde teşekkür ediyorum. Benzeri ve beraber olduğumuz sürece yakalayamayacağımız başarı namevcut. Bundan hava Konya parçalanmamış Türkiye’birlikte birlik ve beraberlik şehri adına biliniyor. Emeği güzeşte herkese şükranlarımı sunuyorum.”

Konuşmaların peşi sıra Kıyı Sosyal Tesisi’nin temeli dualarla atıldı. Törene Konya Büyükşehir Şehremini Amaç İbrahim Altay, SELIM Fırka Konya İl Başkanı Hasan Angı, Selçuklu Belediye Reisi Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, İş Düzey İl Müdürü Emrah Keleş, Doğru Parti Konya İl Deneyimsizlik Kolları Başkanı Abdullah Sait Hınzır, YANLIŞSIZ Öğür Selçuki İlçe Başkanı Mustafa Kağan Özer, Ak Tümen Karatay İlçe Başkanı Mehmet Dinç, DOĞRU Tümen Maksat İlçe Başkanı Mustafa Dolular, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Hamdi Demir, Tasavvur Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Taşdemir, belediye sedir üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. – KONYA

Share: