Komutan Iyi kırsal mahallelerde vatandaşlar ile benzeri araya geldi

Konyaaltı Belediye Reisi Ahi Iyi, halkın taleplerini uymak amacıyla Akdamlar Mahalle’sinde vatandaşlar ile ayrımsız araya gelerek bölgede incelemede bulundu.

Konyaaltı Şehremini Eli Açık Iyi, ilçenin kırsal bölgelerinde vatandaşlar ile tıpkı araya gelerek yerinde incelemelerde bulunmaya devam ediyor. Akdamlar Mahallesi’nde mıntıka sakinlerinin taleplerini dinleyen Sağlıklı, “İlçenin dört bir birlikte çalışmalarımız sürüyor. Vatandaşlarımızı dinlemek, sıkıntılarını çözmek üzere bugün birlikte Akdamlar Mahallesi’ndeyiz” dedi.

Mahalle sakinlerinden Tasavvur Yılmaz’ın evini musahabe eden Komutan Sağlıklı, görüşme esnasında mahalle sakinleri ile kardeş kardeş ederek bölgenin sorunlarını birinci ağızdan dinledi. Vatandaşlar, mahalleleri ile ilişik ihtiyaçlarını Esen’e yansıtma fırsatı buldukları için bahtiyar olduklarını anlatım etti. muhtar Osman Yılmayan ile gelişigüzel bölgede incelemede kâin Salim, özellikle mahalle içerisinde süreduran halde mevcut çarkıt zeytin tesisi ve mekân düzenlemesi konusunda mevrut talepler ile ilgili çalışmalara anında başlayacaklarını söyledi.

“Mahalleli üzere fena hâlde bire bir yaşam alanı haline getireceğiz”

Eski zeytin tesisini mahalle sakinlerinin talebi üstüne karye konağı şeklinde restore edip kültürel etkinlikler için vatandaşların hizmetine sunmak istediklerini belirten Başbuğ Salim, “Eski zeytin tesisini ve çevresini fora etmek üzere ait müdürlüklerimiz bildirme kısa zamanda çalışmalara başlayacak. Evvelce Akdamlar Mahallesi üzere yüce ayrımsız derece olan bu tesisi yeniden ayağa kaldırarak mahalleli üzere pir bir yaşam alanı haline getireceğiz” dedi. – ANTALYA

Share: