Kızını evlendirdi, İstanbul’daki işine dönerken Ağrı’daki kazada hayatını kaybetti

Ağrı’da iki tır ile tıpkı gelgeç otobüsünün karıştığı gidiş geliş kazasında hayatını kaybedenlerden 40 yaşındaki Nevzat Taş’ın cenazesi, memleketi Van’da toprağa verildi.

Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınan 7 yavru babası Taş’ın cenazesi, ambulansla Muradiye ilçesi Üst Geçit Mahallesi’hangi sınırlanmış Demirtepe mezrasına getirildi.

Taş’ın cenazesi, Muhammed Gevher Camisi’nde kılınan namazın arkası sıra mahalle mezarlığında, ailesi ve yakınlarının gözyaşları beyninde defnedildi.

Cenazeye Taş’ın yakınlarının yanında politik partilerin kaymakamlık başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Nevzat Taş’ın mahalle muhtarı olan ağabeyi Cevdet Taş, AA muhabirine, Balçak ilçesinde otobüs ile iki tırın karıştığı kazanın çok ızdırap olduğunu belirtti.

Kardeşinin ve gayrı yolcuların hayatını kaybetmesinin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren Taş, şunları kaydetti:

“Rahmetlik kardeşimin 3 oğlu, 4 kızı vardı, gurbetçiydi. İstanbul’da inşaatta çalışıyordu. 20 dolaşma ilk kızının düğünü için memlekete gelmişti. Kızını evlendirdi. Çoluk çocuğunun rızkını çıkarmak üzere İstanbul’a et kafalı dönüyordu. Allah’ın takdiri. Şimdiye kadar hangi hakeza benzeri ilçe ne dahi böyle tıpkısı cuşuhuruş gördüm. İhmalin olduğunu düşünüyorum.”

Share: