Kırşehir uluslararası derrace yarışının 2. etabına eş sahipliği yapacak

Uluslararası Anadolu Keder Bisikleti Yarışı’nın 2. etabı, Kırşehir’in familya sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Kırşehir Valiliğinden yapılan yazılmış açıklamaya göre, Türkiye Çiftteker Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön ve Kırşehir Toyluk ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, Vali Hüdayar Mete Buhara’yı görüşme etti.

Dünya Derrace Birliği (UCİ) aracılığıyla onaylanan Uluslararası Anadolu Üzücü Bisikleti Etap Yarışı’nın görüşüldüğü ziyarette mütekellim Vali Buhara, bu etkinliğin Kırşehir’in millî ve uluslararası alanda tanıtımına makro katkı sağlayacağını rapor etti.

Bahattin Akyön birlikte etaplı yara bisikleti yarışması ile ilkin Kırşehir almak üzere Anadolu’nun güzelliklerini tüm dünyaya tanıtacaklarını belirtti.

Uluslararası derecelere erbap velespit yarışçılarının birlikte katılacağı Arsıulusal Küçük Asya Keskin Bisikleti Etap Yarışı Türkiye’üstelik 24-27 Ağustos 2023 tarihleri arasında düzenlenecek.

Farklı ülkelerden gelecek olan saftirik ve gelecek vaat eden sporcular yarışmanın 2. etabı için Kırşehir’üstelik buluşacak.

Acun Çiftteker Birliği takviminde yayımlanan Etaplı Kötü Yarışı Çiftteker Şampiyonası Kırıkkale’den başlayarak Kırşehir ve Nevşehir etaplarının ardından Kayseri Erciyes Dağı’nda sona erecek.

Kırşehir etabında Cacabey Medresesi önünden gökyüzünü selamlayacak olan bisiklet yarışçıları, Kırşehir Kalesi, Tarihi Uzun Çarşı, Site Parkı ve Cömert Evran-ı Veli Külliyesi güzergahlarından geçtikten bilahare Kervansaray Dağlarını aşarak Seyfe Gölü Kuş Cenneti’nin arkası sıra yollarına devam edecek.

Share: