Kırşehir Belediye Reisi Ekicioğlu, Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı Etkinliklerine Katıldı

Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu, Cömertlik Haftası ve Esnaf Bayramı kapsamında Cacabey Meydanı’nda açılan kaza ve mihman yer stantlarını gezdi.

Başkan Ekicioğlu, 15 Ilkgüz 2022 Perşembe haset CHP Kırşehir mebus Dayanabilen İlhan, CHP İl Başkanı Baran Gailesiz ve İYİ Öğür İl Başkanı Hayır Göçen ile gelişigüzel kaymakamlık stantlarını ve mihman illerin stantlarını müzakere ederek Cömertlik Haftasını kutladı, kuruntu alış verişinde bulundu.

Ekicioğlu, ziyaretleri sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Cömertlik felsefesinin, birlikte olma ve el birliği anlayışının ilimizden kül ülkeye ve dünyaya yayılmasının avantajını bütün alay malay sunma mebzul şekilde kullanmalıyız.

Ahi Evran-ı Veli’nin kurduğu organizasyon Anadolu’dan Balkanlara, Asya’dan Afrika’ya, Dünyanın bir nice yerinde örgütlenen bugünkü gündeş anlamıyla sendikaların birlikte anne ve cihanşümul prensiplerini oluşturmaktadır.

Cömertlik felsefesinin Anadolu’nun ortasında birçok medeniyete beşiklik yapmış olan Kırşehir’imizin tarihsel ve kültürel namına ne kadar cesim benzeri yer olduğunun altını bir kat elan kalın çizgilerle çizmemiz gerekir.

Bu noktada Ahiliği ve Ahilik Felsefesini ve nedeniyle dahi Kırşehir’imizi hem sınırlı içinde hem de mahdut dışında enformasyon noktasında nazik punt yakalamış durumdayız.

Ahilik haftası kapsamında ister ilimizden gerekse bile Eskişehir, Erzincan, Bursa, Sivas, Okumuş, Gaziantep, Bursa, Kayseri, Nevşehir kabil illerden gelerek Cömertlik haftası kapsamında el birliği sergileyen herkese teşekkürname ediyorum.”

Share: