Kırklareli’nden kısa kısa

Kırklareli’nde lise öğrencilerine yavru hakları anlatıldı.

Kırklareli Çocuk Hakları İl Komitesi üyeleri, Şehit Göktan Özüpek Mesleki ve Teknik Rum Lisesi’nde öğrencilerle aynı araya geldi.

Komite üyeleri, lise öğrencilerine çocukların hak ve sorumluluklarını anlatırken, komite çalışmaları üzerine birlikte vukuf verdi.

“Iyi geldin çağa” projesi

Pınarhisar Belediyesince “Aynalı geldin süt kuzusu” projesi yürütülüyor.

Belediye ekipleri, proje kapsamında ilçede yeni doğan bebeklerin ailelerini görüşme ederek ihsan takdim ediyor.

Anne ve babaların sevinçlerine eş olduklarını aktaran Belediye Reisi İhsan Talay, arz adamakıllı günlerine bir andaç oluşturduklarını kaydetti.

Projenin bitmeme edeceğini nâkil Talay, dünyaya yıpranmamış mevrut bebekler için metin aynı vücut dileğinde bulundu.

Kırsal kalkınma desteklemeleri bilgilendirme toplantısı yapıldı

Lüleburgaz’de rustik kalkınma desteklemeleri brifing toplantısı yapıldı.

Kırklareli Tarım ve Orman Müdürlüğünce gerçekleştirilen toplantıda, tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi ve rustik ekonomik altyapıların desteklemeleri karşı çiftçilere bilgi verildi.

İl Ekincilik ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, konuşmasında, Kırklareli’nin ekincilik ve ekincilik endüstri kenti olduğunu belirtti.

Katma değeri efdal üretime dayalı bir rustik kalkınma modeliyle çiftçilere bindi verdiklerini ifade fail Aksoy, “Şimdi teksir ve kırsaldan başlayarak kalkınma zamanı. Üreteceğiz, ürettikçe büyüyeceğiz, büyüdükçe güçleneceğiz.” diyerek konuştu.

Akarsu ürünleri denetimi yapıldı

Kırklareli Ekincilik ve Orman Müdürlüğünce akarsu ürünleri denetimi gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, beraberindeki Balıkçılık ve Akarsu Ürünleri Bölüm Müdürlüğü ile Gıda ve Yem Büro Müdürlüğü denetleme ekipleriyle dağınık balık eş yerlerini denetledi.

Ekipler, işletmelerde satışa verilen balıkların boyları ile depolarını taharri etti.

Aksoy, denetimlerin aralıksız süreceğini sözlerine ekledi.

Ara Sınav kurgu filosunu güçlendiriyor

Vize Belediyesi anahtar filosunu güçlendiriyor

Şehremini Ercan Özalp, yaptığı açıklamada, belediyeye hizmet araçlarına kazıcı yükleyici kepçe eklediklerini belirtti.

Kepçenin Türkiye Belediyeler Birliğince Vize Belediyesi’ne teberru edildiğini tabir fail Özalp, vatandaşlara elan birinci sınıf ve acul tıpkısı hizmet amacıyla komütatör filosunu güçlendirdiklerini söyledi.

Ara Sınav’nin geliştiğini ve büyüdüğünü belirten Özalp, “Vizemize bildirme ongun şekilde harıldamak ve ilçemiz ihtiyaçlarında kullanılması üzere atıfet kepçe üzere Türkiye Belediyeler Birliği’ne teşekkür ediyorum. Kepçemizin ilçemize ve belediyemize görklü güzel olmasını diliyorum.” dedi.

Share: