Kırıkkale haberi! Bağımsız Milletvekili Özel: Mehmet Büyük Çelebi’ye, Evcil Seçimleri Kaybedeceğini Görünce Abdullah Öcalan’a Betik Yazdıranların Partisinde Başarılar Dilerim

ZEHRA DEĞİRMENCİ – SİBEL KAHRAMAN

CHP Kol Başkanvekili Müstakil Hususi, AKP’ye katıldığını açıklayan Müstakil İzmir Saylav Mehmet Ulvi Çelebi’ye, “Vahdettin savunucularının partisinde, yerli seçimleri kaybedeceğini görünce Abdullah Öcalan’a betik yazdıranların partisinde başarılar dilerim” dedi.

Özgür Hususi, Mudanya Mütakeresi’nin 100. Yılı nedeniyle düzenlenen törenlere süzülmek üzere bugün Bursa’evet geldi. Özel, CHP Bursa İl Başkanlığı’na yaptığı ziyaretin ardından öğür müzesini gezdi. Hususi, partisinin memleket başkanlığında matbuat toplantısı düzenledi. Hususi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Yüksel Özkan ve Erkan Aydın’ın beraberinde İl Başkanı İsmet Esmer ve kaymakamlık başkanlarının birlikte katıldığı basın toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

“BURSA’NIN HAKKINI ANKARA’DAN ALMAK LAZIM”

Hususi, Bursa’nın hakkının yendiğini belirterek, “Bursa, bu kadar hak ettiğini alamayan, Türkiye’ye veren, ama verdiği kadarını değil, doğruluk ettiğinin çok altında olanı alabilen ve hep emeği sömürülen ve nüfuz tarafından haddinden fazla teferruatlı yıldır görmezden gelinen aynı il pozisyonunda. Çokça basit aynı değerlendirme var; Bursa, resmi kazanç sıralamalarında beşinci tam ama Bursa’daki bilcümle büyük firmalar doğrusu vergilerini İstanbul’daki büyük idrak dairesine ödüyorlar. Kurumsal idrak dairesine, bozuk adıyla Boğaziçi Kazanç Dairesi, aktüel Balaban Kurumlar Idrak Dairesi’hangi ödüyorlar. Türkiye’nin genişlik çokça algı veren ikinci ili olduğu halde, esasen resmi rakamlarda dahi beşinci ili olduğu halde yatırımlarda onuncu, on birinci, on ikinci sıralarda düzlük alıyor Bursa değme sene. Bu açıdan benzeri sefer Bursa basını, hangi düşün, ne siyasal yönetimde olursa olsun bu meseleyi asıl ruzname boşaltmak lazım. Bursa’nın hakkını Ankara’dan almak lazım. Bunun üstünde kesin durmak lazım. Burada, Bursa’nın tıpkı evladı, Bursa’nın tıpkı evladının eş kendisine iktidarımızda; ülke başkanımızın, umumi başkan yardımcımızın, milletvekillerimizin bulunduğu tıpkısı ortamda buradan Bursa’evet kortej veriyoruz. Bursa’nın yıllardır yenen hakkını Ankara’dan size konfirmasyon edeceğiz. Bunun sözünü veriyoruz” diyerek konuştu.

“BUGÜN GELDİKLERİ YERDE YASAKLARIN DANİSKASI VAR”

AKP’nin 20 sene ilk iktidara ‘3Y ile uğraş’ diyerek geldiğini belirten Özel, “Siyasal muhataplarımız ne konuşuyor? Tıpkı tanesi iktidar olmaya gözünü dikmiş. İktidar olacak bire bir partinin siyasal umumi başkanı diyor ki ‘Yolsuzlukların olmadığı, rüşvetin olmadığı, yokluğun, yoksulluğun olmadığı, Allah’ın izniyle olmayacağı tıpkı Türkiye’yi tığ düz yazı ederiz’ diyor. Bunu duyunca, esbak müesses aynı siyasal partiyi ya de uzun süredir iktidarda sıfır birini düşünüyorsunuz. Bu saraka, Recep Tayyip Erdoğan’a ilgilendiren. Milletin gözünün içine baka baka bu sözleri söyledi. 20 yıldır iktidardalar. ve 20 önceki iktidara ‘3Y ile savaşım’ diye niteleyerek geldi bunlar; yetersizlik, yöntemsizlik ve yasaklarla. Bugün geldikleri yerde yasakların daniskası var. en son sonuncusunu sansür yasasıyla getiriyorlar” dedi.

Özel, “Ne diyordu Süleyman Aristokrat? ‘Tıpkısı siyasal, Sedat Peker’den 10 bin dolar algı alıyor.’ ‘Politik sagu, net söyle’ dedik, ‘Mebus’ dedi. Hepimiz adına başvurduk. ‘Bu çevrim değil’ dedi. Çıka çıka benzeri geçmiş dönem milletvekilleri, güncel kâin MKYK’dahi imdi” diyerek konuştu.

“MADEM BÖYLE BİR KAYGI VARDI, UMUMI BAŞKAN’IMIZ DEDİ Kİ ‘GELİN BUNUN YASASINI ÇIKARALIM'”

Hususi başörtüsü ile ilgilendiren olarak, “Genel Başkan’ımız, geçtiğimiz hafta, bütün benzeri edebiyat böylecene, kendisine ve bizlere yersiz bire bir talebin gereğini yaptı. Kutur oturup akıllıcasına konuşalım. Bilcümle yaz Anadolu’yu gezdik… Bize söylenen, kanma önderleri toplantısında şu; ‘Bıktık. Enflasyondan bıktık, işsizlikten bıktık, avlu pahalılığından bıktık. Bunları göndereceğiz ama bizi korkutuyorlar’. ‘Hangi yapıyorlar?’ ‘Efendim, CHP gelirse başörtüsünü yasaklar, başörtüsünü çıkarttırır.’ CHP, onların söylediği dönemde ne iktidardaydı ne da onların söylediği dönemde o şeyleri eden fırka değildir. Ama CHP, tıpkısı ağırlık üstlendi. Madem böyle aynı ur vardı, Genel Başkanı’mız dedi kim ‘Gelin bunun yasasını çıkaralım. Ben samimiyetimi göstereyim’. Bu arkadaşlar, döndüler dediler kim ‘Anayasa’birlikte elhak garanti var. Neden kanun olsun?’ Meğerse Esas’mızda ‘Basın hürdür, sıkı denetim edilemez’ yazıyor. Altın matbuat mensupları, ben sorayım, siz söylemeyin. Seçimden sonraları konuşuruz bayındır rahat amma Türkiye’da basın bağımsız milletvekili mü? Sıkı Denetim edilemiyor mu? Gelmek kim Kanunuesasi’de ara sıra şeylerin yazması, kanuni güvenceye, yani uygulamaya müteveccih kanuna engel değil. ‘Ama efendim yasa gayrimümkün, ben oraya rey vermem’ ‘Neden?’ ‘CHP önermiş.’ Çünkü Rize’deki, Ardahan’daki, Kayseri’de, Konya’bile, Edirne’dahi, Antalya’da, Urfa’da tıpkı endişeli AKP seçmeni varsa ‘Ha bak, CHP’nin kanunu geçti’ demesin diyerek ‘Gel Kanunuesasi yapalım, ama içine olmadık şeyler de tıkıştıralım’… Bugüne kadarki adisyon bu. Çokça net söylüyoruz; tıpkısı fırsatçılığa, bire bir şeytanlığa ayakkabı bırakmayız” dedi.

“BURSA ŞEHİR HASTANESİ, ŞEHİR HASTANELERİ FİYASKOSUNUN DANİSKASIDIR”

Bağımsız Hususi, ” Etlik Şehir Hastanesi’ni açmış, 6 bin hasta hastaneye süzgün. Diyor kim ‘Önce açalım, sayımız arttıkça kadroları tamamlarız diye niteleyerek planladık’ diyor. Hastalanmış var, yeterince kimse namevcut. Onkoloji Hastanesi’ni kapatacaklardı. Tepkiler üzerine ‘Kalsın’ dediler. Bu sefer oraya yollayacakları keyif çalışanlarını yollayamadılar. Personel namevcut. Yarısını yolluyorlar, kanser hastaları bakılamıyor. Bursa Site Hastanesi, şehir hastaneleri fiyaskosunun daniskasıdır. Hastalık? Dört pare sayrılarevi kapattılar. Demin diyor ya ‘Hiçbir sayrılarevi kapatmayacağız’ diye niteleyerek Keyif Bakanı. Bursa Site Hastanesi amacıyla doğumevini kapadılar mı? Çocuk hastanesini kapadılar mı? Fehamet hastanesini kapadılar mı? Döş hastanesini kapadılar mı? Hepsi gitti. Nereye? Şehrin yeryüzü dışına” diyerek konuştu.

MEHMET ALİ ÇELEBİ’YE, VAHDETTİN SAVUNUCULARININ PARTİSİNDE, DOMESTIK SEÇİMLERİ KAYBEDECEĞİNİ GÖRÜNCE ABDULLAH ÖCALAN’A BETIK YAZDIRANLARIN PARTİSİNDE BAŞARILAR DİLERİM”

Hususi, Bağımsız İzmir Saylav Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye katıldığını açıklamasına ilişik dahi şunları söyledi:

“İzmir Saylav Mehmet Mualla Çelebi, zaman AKP’ye katıldığını açıkladı, ilan etti. Hatırlayın; bu Mehmet Yüce ayrımsız tümen değiştirince matbuat mensubu bana soru sormuştu. Ego bile demiştim kim ‘Saray operasyonlarıyla CHP’nin önünü kesiyor’. O dönemde tepki gösterdiler, ‘Ne saray operasyonu’ diye. Nereye geldik günün sonunda? Al sana saray operasyonu. Çokça üzücü. 3 aydır RTÜK’te tıpkı üyelik gereksiz. Mebus sayısına bakarak dağıtılıyor. Düne kadarki sayılara bakarak o örgen İYİ Parti’ye düşüyor. Üç aydır RTÜK Başkanı olacak saray zebanisi, Meclis’e alfabe yazıp ‘Yeni RTÜK üyesini seçin’ demiyor. Dese İYİ Parti’ye gidecek. beraber birileri mezada intişar arıyor, ‘Acaba’ diyor ‘şöyle dolgun bire bir şey bulup birlikte partiye kazandırabilir miyim, ayrımsız RTÜK üyesi üzere’. O hesabın, o pazarlığının adı, bugün Mehmet Ulu Çelebi reşit ihvan. Ferda yazıyı edipler RTÜK üyeliğine, harcama. Benzeri RTÜK üyeliği üzere, gelişigüzel savaşım ettiği, fariza yaptığı, kumpaslarla mapushane yattığı bazıları hayatını kaybeden arkadaşlarını bu süreçte satmıştır. Mehmet Yüce Çelebi’ye, Vahdettin savunucularının partisinde, evcil seçimleri kaybedeceğini görünce Abdullah Öcalan’a kitap yazdıranların partisinde başarılar dilerim.”

Share: