Kilis’te eşini darbederek ölümüne sebep olan kişinin yargılanmasına bitmeme edildi

Kilis’te eşini darbederek ölümüne bozukluk olduğu gerekçesiyle tutuklanan sanık Mahmut Muhammed Özyer’in yargılanmasına devam edildi.

Kilis Kilolu Ukubet Mahkemesi’ndeki duruşmaya, hayatını kaybeden Fatime Gül Özyer’in yakınlarının avukatı, baba Ahmet, asıl Kezban Vahim, Karı ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı avukatı ile için “eşe cebin kasten kanlı” suçundan ağırlaştırılmış müebbet murat edilen vakfedilmiş maznun Özyer ve avukatı katıldı.

Sanık Özyer, geçmiş beyanlarını esasen ettiğini, mütalaayı akseptans etmediğini belirtti.

Sanık avukatı, mütalaada yalnızca sanığın aleyhine olan hususların değerlendirildiğini öne sürerek tez makamının mütalaasına katılmadığını aktardı, müvekkilinin tahliyesini rica etti.

Maktulün yakınları, aleyhlerine olan beyanları akseptans etmediklerini rapor ederek sanığın en kırıcı şekilde cezalandırılmasını istedi.

Hayatını kaybeden Fatime Gül Özyer’in yakınlarının avukatı üstelik esbak beyanlarını esasen ettiklerini, eylemin canavarca duygu ve işkence çektirerek gerçekleştirildiği kanaatinde olduklarını, bu sebeple sanığın sunu ciddi şekilde cezalandırılması gerektiği değerlendirilmesinde bulundu.

Olay gecesi eve revan sanığın halası G.Ö, şahit adına dinlendi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına ve tarafların mütalaaya alın savunmalarını alıştırmak amacıyla benzeri ahir celseye büyüklüğünde süre verilmesine değişmeyen vererek duruşmayı 18 Ekim’e erteledi.

Olay

Kilis’te Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Mahallesi’nde ikamet eden Mahmut Muhammed Özyer, 13 Ekim 2021’de eşi Fatime Gül Özyer’i darbetmişti. Komşuların ihbarı konusunda mevrut keyif ekiplerince Kilis Izzet Hastanesi’ne kaldırılan ve buradaki müdahalenin ardından Gaziantep’teki hususi bir hastaneye atıf edilen Özyer kurtarılamamıştı.

Zanlı Mahmut Muhammed Özyer tutuklanmıştı.

Share: