Kılıçdaroğlu ile görüşen Karamollaoğlu’ndan dikkat çeken sözler: Bu hafta sonu karara bağlayacağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu, ahzüita günü CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşecek 6’lı masanın 2’nci dolaşma önceki toplantısı öncesi ziyaretlerini sürdürdü. Kılıçdaroğlu, bu kapsamda Devlet Partisi Umumi Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ülfet etti. Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu ve beraberindeki CHP Ahbaplık İşlerinden Mesul Umumi Komutan Yardımcısı Aşure Ayı Erkek’i genel model girişinde karşıladı. Basına vabeste gerçekleşen güruh kestirmece 2 saat 15 zaman sürdü.

“HADDINDEN FAZLA VERİMLİ BİR SOHBETTE BULUNDUK”

Görüşmenin arkası sıra Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu’na umumi biçim çıkışına büyüklüğünde eşlik etti. Ana Karamollaoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada görüşmenin çok verimli geçtiğini söyleyerek, “Teşekkür ediyorum. Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ile haddinden fazla mübarek pir tıpkı sohbette bulunduk. Bir Nice bahis gündeme geldi. Bu hafta sonu kendisinin aile sahipliğinde bu konuları oturup karara bağlayacağız” dedi.

“GÜNDEMLE İLGİLİ BİLGİ VERDİM”

Kılıçdaroğlu ise “Gündemle ilişkin umumi başkana bilgi verdim, görüşlerimizi paylaştık, yorumlarımız oldu. Serencam evre dörtköşe mübarek aynı konuşma oldu” ifadelerini kullandı.

“AKŞENER’İ KONUŞMADIK”

Kılıçdaroğlu’nun ayrılmasından bilahare Karamollaoğlu, gazeteciler ile arkadaşça ederek, “Akşener’i konuşmadık. 6’lı masanın prensiplerini görüştük. Önce aşındırmak yiyip, konuşuyorduk. Deminden konuşup sonraları aşındırmak yiyeceğiz” dedi.

MERAL AKŞENER NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün katıldığı göstergeç programında Ekrem İmamoğlu evet de Mansur Yavaş’ın Reisicumhur adaylıklarına itiraz etmeyeceklerini dile getirmişti.Share: