Kılıçdaroğlu çifti Akyurt’ta kadınlarla buluşacak

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve eşi Servi Kılıçdaroğlu yarın Akyurtlu kadınlarla “Hakikat” adlı belgeseli izleyecek.

CHP’den yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile ferda saat 19.45’te Akyurt’taki Kızık Karye Konağı’nda “Ana” belgeselini izleyeceği anlatım edildi.

Açıklamada etkinliğe, 4. Karı Yönetmenler Festivali’nde birincilik ödülü düz belgeselin yönetmeni Şenlik Erek Nohutçu’nun birlikte katılacağı aktarıldı.

CHP Karı Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, iki yıldır düzenledikleri “Çipo Leblebi Sohbetleri”ne bakir bir durum kazandırdıklarını belirtti.

Her salı planlı eğitim çalışmalarına yaz sürecinde birlikte bitmeme ettiklerini anlatan Nazlıaka, şunları kaydetti:

“Eş Kolları MYK üyelerimiz, el ve kaymakamlık kadın kolları yöneticilerimizle alay malay kadınların hak ve denklik mücadelesini bahis düzlük filmler ve belgeseller izledik. Bu kapsamda takat gören bir kadının hayata tutunma hikayesini anlatan Köken ünlü belgeselden çok etkilendik. Bu mücadelenin herkese yaşıt olması amacıyla aynı izlence tevhit ettik.

Şiddet mağduru Tuba Batu’nun mücadele yoğun hayatını konu düzlük Hamur belgeselini Umumi Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve kızıl eşinin katılımıyla Akyurtlu kadınlarla birlikte izleyeceğiz.”

Share: