Kılıçdaroğlu: “Bir oydan bir özdek olamaz demeyeceksiniz. Hepiniz sandığa gideceksiniz”

– Kılıçdaroğlu: “Ayrımsız oydan benzeri molekül gayrimümkün demeyeceksiniz. Hepiniz sandığa gideceksiniz”

YOZGAT – Yozgat’ta vatandaşları sandığa gitmeleri üstüne uyaran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Seçme geldiği zaman sakın ola kim, yersiz verin sandığa gitmesek birlikte benzeri molekül olanaksız. Tıpkı oydan bire bir husus olanaksız demeyeceksiniz. Hepiniz ama hepiniz sandığa gideceksiniz. Oylarınızı kullanacaksınız” dedi.

Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesini ülfet eden CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Şehremini Yurtseven Bozdemir’den kasaba üzerine bilgelik aldı. Görüşme sonrasında yer halkına hitaben müşavere özne Kılıçdaroğlu, yegâne amaçlarının 85 milyonun dirlik içerisinde yaşaması olduğunu belirterek çalışmalara bu yönde bitmeme ettiklerini söyledi.

“Amacımız sunturlu aynı ülkede 85 milyonun dirlik zarfında yaşamasıdır”

Siyasette ara sıra tartışmaların olduğunu dahi anlatım fail Kılıçdaroğlu, “Ayrımsız şeyden tehlikesiz olmanızı isterim. Bu kardeşinizin biricik hedefi var. Güzel tıpkı ülkede 85 milyonun dirlik zarfında yaşamasıdır. Bir Tane amacım budur. Bu tasavvur üzere çalışalım. Eleştiriler tamam, kayran okumalar evet. Tek endişeniz olmasın. Mösyö Eksiksizlik tek mücadeleden bir aşama birlikte kavrayışsız etap atmaz. Hiç düşkünlük etmeyin. Hep bunlar tıpkısı tarafa güvenli olmanızı isterim. Sizin için bu ülkenin 7’den 70’e hep evlatları için, gençleri üzere, yaşları için çalışıyorum. Çaba harcıyorum, hemen ben değil milletvekili arkadaşlarım bile tıpkısı şekilde nazik ceht harcıyorlar. Onlar bile mücadele ediyorlar. Zamanımız bulunmayan, geziyoruz. Küçük Asya fena hâlde, Küçük Asya iri ayrımsız coğrafya, o coğrafyada bütün vatandaşlarımızla koçuşmak istiyoruz. Yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla, kızıyla herkesle ama herkesle dost olmak, ahi olmak, beraber oluşmak, ortak boğuşmak tayin etmek için uğraş ediyoruz. Bu mücadelemiz inşallah sizlerin desteğiyle akıbet bulacaktır” dedi.

“Dizge sandıklara eş çıkacak, oylara cemaat çıkma”

Yozgat’ta vatandaşları sandığa davet eden Kılıçdaroğlu, “Seçimlerde yegâne isteğim var. Seçim geldiği ant sakın ola kim ya boş verin sandığa gitmesek de tıpkısı şey olanaksız. Benzeri oydan tıpkısı husus olamaz demeyeceksiniz, hepiniz ama hepiniz sandığa gideceksiniz. Oylarınızı kullanacaksınız. Seçim sonuçlarına bakacaksınız. Sandık görevlileri görevini yapıyor mu, yapmıyor mu? Onlara de bakacaksınız. Kasa görevlisi görevini yapmıyorsa toprak başkanımız burada, kaza başkanımız burada onlara da söyleyeceksiniz. Dizge görevini yapacak, sandıklara cemaat çıkacak, oylara sahip çıkma. Şöyle aynı keder yaratıyorlar. Efendim aha görüş peki, seçimler tamam. Bunlar şunu yaparlar, bunu yaparlar, bacak oyunları yaparlar. Hiçbir oyun bize sökmez. Arz nazik millettir, halktır ve biz nasıl iktidarı kucaklayacağız. Sizin üzere kucaklayacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların arkası sıra Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler Bahadın Yaşlı Hizmet Merkezi’ni mülakat ederek yaşlılarla dostça etti.

Share: