Kdz. Ereğli hükümet konağı inşaatı başlıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yapımı planlanan hükümet konağı ve inanma müdürlüğü binası inşaatına önümüzdeki hafta başlanacağı belirtildi.

YANLIŞSIZ Öğür Zonguldak Mebus Polat Türkmen, partisinin Ereğli ilçe Başkanı Av. Saflık Bozkurt, İl Umumi Meclisi Üyesi Mualla Kemal Karaca ve parti yöneticileriyle alay malay yapımına başlanacak olan hükümet konağı ve itimat müdürlüğü binasının yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Projenin imal ihalesini düz firmanın Şantiye Şefi Şaban Mürtefi Görücü’den bilgelik alan Türkmen, binaların belirtilen süreden henüz gelişmemiş zamanda tamamlanacağını belirtti. Türkmen açıklamasında “Hükümet konağımız vardı yıkılmıştı onun yerine yapabileceğimiz projeler vardı. Projelerde revizyon yapılması ve ona analog aksamalar meydana geldi. Demin ihalesi yapıldı, düz teslimi yapıldı. Önümüzdeki haftadan itibaren makineler ati, yapımına başlanacak. Hemencecik Ereğli’mize kazandıracağız. Şimdiden esaslı olsun. Gecikmelerin farkındayız amma elde olan sebeplerden hava değil, pandeminin araya girmesi, projede yapılan tebeddülat sebebiyle amma yetişkin olan başlaması. Yapı Yeri şefimiz ile görüştük. İnşallah en gelişmemiş zamanda bitirilecek ve Ereğli’miz hükümet binasına kavuşmuş olacak” dedi.

Şantiye kurma çalışmasının devam ettiğini ve önümüzdeki hafta makinelerin gelerek çalışmalara başlanacağını tamlayan Şantiye Şefi Dünürcü, Kdz. Ereğli Belediyesi ile düzlük konusunda görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Kdz. Ereğli Hükümet Konağı ve Inanma Müdürlüğü binasının imal ihalesini alan firmanın Kdz. Ereğli Belediyesi’nden eski terminal alanından kayran talebinde bulunduğu fakat park yerinin azalacağı esbabımucibe gösterilerek talebe şu esas kadar olumlu karşılık verilmediği belirtildi. – ZONGULDAK

Share: