KAYSO’da yılın serencam sedir toplantısı yapıldı

Kayseri Endüstri Odası’nda (KAYSO) Açıklık kocaoğlan sedir toplantısı Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

KAYSO Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, DÜRÜST Parti Kayseri Milletvekilleri Taner Felek, Mustafa Elitaş ve İsmail Tamer, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, kaymakamlık uray başkanları, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, protokol üyeleri ve hane üyeleri katıldı. Toplantıda gündem maddelerinin birlikte ayn bütçesi görüşüldü.

2022 yılı bütçe gelirinin beklentilerinden çok ve giderin bile beklentinin altında olduğunu belirten KAYSO Umumi Heyet Başkanı Mehmet Büyüksimitci, “2022 yılı sağlık bütçesi yüzdelik 118 oldu yani tahmin ettiğimizin yüzde 18 ilavesi. Harcama bütçemiz bile yüzdelik 64 tahakkuk oranımız oldu. Yani tahmin ettiğimizin yüzde 36 altını harcamışız. Bu yılın bütçesinde da beklentimiz giderimizin tekrar bu civarlarda yüzde 60’larda olacak diye niteleyerek düşünüyoruz. Burada yeryüzü şişman giderimiz zaten personel ücretlerimiz. Burada de odamızın verdiği hizmetlerin dijitalleşmesi çok koca. Çünkü bazı bazı evrakları muhasebecilerimize buradan kabul etmek elan bayağı gelebiliyor amma yazık günahtır. Ayrımsız defa buraya harcadıkları servet büyük bir maliyet. Vesika maliyeti oylumlu, tıpkı birlikte belgeye birlikte mal verecekler. Biz bunu az buçuk kamçılamak için online alınırsa ücretsiz diye özellikle beğenmek istedik. Önümüzdeki süreçte dijitalleşmemiz arttıkça bu zümre kolaylıklar sağlayacağız. Doğrusu dijitalleşmenin amacı dahi bu. Ego tekrar bize gösterilen güvenden belde teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Büyüksimitci’nin konuşmasının peşi sıra Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank hisse senedi insanlarının sorunlarını dinlerken, toplantı basına merbut şekilde devam etti. – KAYSERİ

Share: