‘Kayseri’nin denizi’ Yamula Barajı’nda Tonga Balıkçılık Günleri düzenlendi

Kayseri’da Kocasinan Belediyesi marifetiyle Kuşçu Marina’de 10 binden çok vatandaşın katılımıyla ‘Intizam Balıkçılık Günleri’ düzenlendi.

İki çağ süren anadan görme ‘Okus Pokus Balıkçılığı Günleri’ etkinliğine vatandaşlar ağırbaşlı rabıt gösterdi. aktiflik sonrası bergüzar törenine Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Ekincilik ve Orman Müdürü Mustafa Delimsirek, Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdülaziz Yıldırım, Kayseri Toy Balıkçılığı ve Saf Hayatı Dulda Derneği (KOBDER) Başkanı Beklenti Karaduman, AK Öğür Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, amme kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, divan üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Etkinliğin ilk gününde hususi etkinlikler, off road ve abur cubur fişek gösterileri ile konser düzlük aldı. Geceleyin boyunca devam fail etkinlikte, Fehamet Deringöl ve ekibinin vermiş olduğu konserle vatandaşlar gönüllerince eğlendi. Vatandaşlar tarafından tehlikeli bent gösterilen etkinliğin ikinci günü ise, 10 binden fazla vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Şehremini Çolakbayrakdar, alanda vatandaşlar aracılığıyla bunaltıcı gönülden karşılandı. Off road gösterileri ile başlayan etkinlik, izleyenlere sevinçli anlar yaşattı. Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın verdiği mini konserin arkası sıra Komutan Çolakbayrakdar tıpkı enformasyon yaptı.

Kayserililerin mutluluğunu artırmak ve hayatlarını kolaylaştırmak üzere vahim hız harcama ettiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Hemşehrilerime hizmet etmek, mutluluğunu çoğaltmak ve onların hayatını kolaylaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Kuşçu’da yaptığımız aktiflik bu doğrultuda gerçekleşen tıpkısı çalışmamızdır. Geleneksel Sıra Balıkçılığı Günleri çerçevesinde yaptığımız etkinlikte 7’den 70’e herkesin memnuniyeti, yüzlerinin gülümsemesi ve dörtköşe çatlak geçirmesi bizleri dahi mutlu etti. Özellikle içtimai belediyecilik yaklaşımı ile hayata geçirdiğimiz Kocasinan Akademi çatısı altında eğitimden spora, kültürel etkinliklerden toplumsal faaliyetlere büyüklüğünde serbest ayrımsız alanda şehrimize bakım ediyoruz. Bu noktada Yamula Baraj Gölü’nün bugünlere kadar gelmesinde emeği sabık herkese teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Kocasinan Belediyesi olarak içtimai hayatı harlatmak üzere birçok projeye imza attıklarına özen çeken Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan’de yaşamanın ayrıcalıklı ve ayrımlı olduğunu, 7’den 70’e hep bu farklılığı hissetsin diye bakir projelere ve çalışmalara imza atıyoruz. Bunları yaparken dahi hemşehrilerimin desteğiyle yapıyoruz. Şehrin yöneticileri adına bizler, heves birliğiyle Kayserimiz için çalışıyoruz. Şehir dışından ve şehir içinden gelen herkese teşekkürname ediyorum. bundan sonra bile bu zümre etkinliklerin şehrimizde elan çok yapılması üzere her çeşit desteği vermeye hazırız” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmanın arkası sıra altıncısı düzenlenen ‘Okus Pokus Balıkçılık Günleri’nde dereceye girenlere ödülleri verildi. Yaka kategorisinde toplam 185 balıkçı ve bot kategorisinde ise 9 balıkçı müthiş yarıştı. Ala, sudak ve sazan balıkları ortada genişlik haddinden fazla ve en nazik balık tutanlar aşama elde etti. Sazan ağız kategorisinde bir numara Coşkun Iyi-Mücahit Dulkut, ikinci Doğan Tankut, üçüncü ise Harun Taş oldu. Alabalık kıyı kategorisinde bir numara Düş Demirezen-Ragip Cıbıldak, ikinci Bahir Lezzetli, üçüncü ise Abdullah Özdemir oldu. Sudak yaka kategorisinde bir numara Bekir Beğendik ile Tufan Yücefaydak, ikinci Salih Taşdemir, üçüncü Burak Tokpınar oldu. Ala bot kategorisinde bottan bildirme balaban balıkta bir numara Meram Saksı-Hasan Sarrafiye-Dursun Küçükkaya, bottan en çokça balık tutan birinci ise Bilal Ünsal, ikinci Gökhan Yurdakul ve üçüncü Turgut Saika oldu. Sudak bot kategorisinde ise bottan sunma büyük balık birincisi Mehmet Adıyaman-Oğuzhan Akdeniz-Koca Erdoğmuş, bottan sunu çok balık birincisi Mustafa Hissedar- Mehmet Furkan Işık, bottan yeryüzü çok balık ikincisi Miray Akşahin ve üçüncü Katre Yıldırım oldu. Etkinlik süresince vatandaşlara Kocasinan Belediyesi yoluyla türlü ikramlarda bulunuldu. – KAYSERİShare: