‘Kayseri’nin denizi’ Yamula Barajı’nda Intizam Balıkçılık Günleri düzenlendi

Kayseri’bile Kocasinan Belediyesi marifetiyle Kuşçu Marina’da 10 binden çok vatandaşın katılımıyla ‘Rabıta Balıkçılık Günleri’ düzenlendi.

İki bölüm süren geleneksel ‘Rejim Balıkçılığı Günleri’ etkinliğine vatandaşlar gösterişli bandaj gösterdi. etkinlik sonrası dürü törenine Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Atmaca, Kocasinan İlçe Ekincilik ve Orman Müdürü Abdülaziz Sebep, Kayseri Müptedi Balıkçılığı ve Tabii Hayatı Dulda Derneği (KOBDER) Başkanı Ümit Karaduman, YANLIŞSIZ Tümen Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, kamu gelgel ve kuruluşlarının temsilcileri, divan üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Etkinliğin ilk gününde hususi etkinlikler, off road ve vahi fişek gösterileri ile konser meydan aldı. Gece boyunca bitmeme eden etkinlikte, Ayar Deringöl ve ekibinin vermiş olduğu konserle vatandaşlar gönüllerince eğlendi. Vatandaşlar yoluyla kilolu bağlam gösterilen etkinliğin ikinci günü ise, 10 binden fazla vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Şehremini Çolakbayrakdar, alanda vatandaşlar marifetiyle pahal içtenlikle karşılandı. Off road gösterileri ile başlayan etkinlik, izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın verdiği mini konserin arkası sıra Komutan Çolakbayrakdar tıpkısı istişare yaptı.

Kayserililerin mutluluğunu çoğaltmak ve hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla güç çaba sarfiyat ettiklerini tamlayan Başkan Çolakbayrakdar, “Hemşehrilerime işlemek, mutluluğunu tezyit etmek ve onların hayatını kolaylaştırmak amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Kuşçu’bile yaptığımız etkinlik bu doğrultuda gerçekleşen tıpkı çalışmamızdır. Geleneksel Dubara Balıkçılığı Günleri çerçevesinde yaptığımız etkinlikte 7’den 70’e herkesin memnuniyeti, yüzlerinin gülümsemesi ve dörtköşe kânunuevvel geçirmesi bizleri üstelik bahtiyar etti. Hele toplumsal belediyecilik yaklaşımı ile hayata geçirdiğimiz Kocasinan Yüksekokul çatısı altında eğitimden spora, kültürel etkinliklerden içtimai faaliyetlere kadar geniş bire bir alanda şehrimize hizmet ediyoruz. Bu noktada Yamula Baraj Gölü’nün bugünlere kadar gelmesinde emeği geçen herkese teşekkürname ediyor, şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Kocasinan Belediyesi kendisine toplumsal hayatı ihya etmek amacıyla birçok projeye imza attıklarına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan’da yaşamanın ayrıcalıklı ve ayrımlı olduğunu, 7’den 70’e sistem bu farklılığı hissetsin diye yıpranmamış projelere ve çalışmalara imza atıyoruz. Bunları yaparken da hemşehrilerimin desteğiyle yapıyoruz. Şehrin yöneticileri yerine bizler, ikbal birliğiyle Kayserimiz üzere çalışıyoruz. Kent dışından ve site içinden gelen herkese teşekkürname ediyorum. imdi üstelik bu kabil etkinliklerin şehrimizde daha çok yapılması üzere gelişigüzel nev desteği vermeye hazırız” diyerek konuştu.

Konuşmanın peşi sıra altıncısı düzenlenen ‘Desise Balıkçılık Günleri’nde dereceye girenlere ödülleri verildi. Ağız kategorisinde mecmu 185 balıkçı ve bot kategorisinde ise 9 balıkçı kıyasıya yarıştı. Ala, sudak ve sazan balıkları beyninde sunu çokça ve sunma büyük balık tutanlar mertebe elde etti. Sazan kıran kategorisinde birinci Ateşin Onat-Derviş Dulkut, ikinci Doğan Tankut, üçüncü ise Harun Taş oldu. Ala kenar kategorisinde birinci Rüya Demirezen-Ragip Çıplak, ikinci Çokluk Leziz, üçüncü ise Abdullah Özdemir oldu. Sudak kıyı kategorisinde birinci Bekir Beğendik ile Tufan Yücefaydak, ikinci Salih Taşdemir, üçüncü Burak Tokpınar oldu. Ala bot kategorisinde bottan sunma balaban balıkta bir numara Meram Mir-Hasan Saksı-Dursun Küçükkaya, bottan genişlik çokça balık markajcı birinci ise Bilal Ünsal, ikinci Gökhan Yurdakul ve üçüncü Turgut Yıldırım oldu. Sudak bot kategorisinde ise bottan arz nazik balık birincisi Mehmet Adıyaman-Oğuzhan Akdeniz-Er Erdoğmuş, bottan sunu haddinden fazla balık birincisi Mustafa Hissedar- Mehmet Furkan Işık, bottan en çok balık ikincisi Miray Akşahin ve üçüncü Felç Yıldırım oldu. Etkinlik süresince vatandaşlara Kocasinan Belediyesi aracılığıyla çeşitli ikramlarda bulunuldu. – KAYSERİ

Share: