Kayseri’den kısa kısa

Kayseri Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile Develi ilçesinde 77 kocabaşı ile buluştu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya bakarak, Devali Türbesi Parkı içerisindeki Harikalar Sofrası’nda gerçekleşen toplantıya Develi Kaymakamı Mehmet Tunç, Şehremini Mehmet Cabbar, İl Güllabi Komutanı Tugay Yüksel Yiğit, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy, kat başkanları ile muhtarlar katıldı.

İlçedeki hizmetleri anlatan Büyükkılıç, ilçenin yollarında 100 bin tona andıran hamam asfalt kullandıklarını kaydetti.

Büyükkılıç, temenni edilen işleri birlikte öncelik sırasına göre hayata geçireceklerini belirtti.

Vali Çiçek dahi ilçede adamakıllı tıpkı uzlaşma olduğunu ifade etti.

Ulaşımda yenilenebilir kaynaklar üzere önce adım

Kayseri Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, raylı sistemde mergup enerjinin yenilenebilir kaynaklardan sağlanmasına yönelik emek yaptıklarını bildirdi.

Otobüs İşletmesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya, Büyükkılıç’ın beraberinde Genel Yazman Yardımcısı Bayar Özsoy, Muvasala KAZANÇ Genel Müdürü Mehmet Canbulut, Ulaşım Planlama ve Raylı Sitemler Daire Başkanı Sedat Erdoğan ve Muvasala SERPMEK ekipleri katıldı.

Canbulut yoluyla Başbuğ Büyükkılıç’a şümullü tike yapıldı.

Raylı sistemde makbul enerjinin yenilenebilir kaynaklardan sağlanması ile ilişik yapılan çalışmaların önemine bel eden Büyükkılıç, sürecin takipçisi olacağını, daha ümranlı muvasala yatırımları için gayret gösterdiklerini tabir etti.

Kocasinan nikah salonu Mevlana Mahallesine taşınıyor

Kocasinan Belediyesi hizmet binasında bakım veren evlendirme memurluğu ve nikah salonu elan modern ortamda bakım verebilmek amacıyla Mevlana Parkın içerisindeki içtimai tesise taşınıyor.

Konuyla ilişik izah yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Mevlana Mahallesi’ndeki Mevlana Parkı’nda mevcut tesiste bitmeme eden tadilat ve hizmet işlemleri tamamlandıktan bilahare nikah işlemlerinin bakir durumunda devam edeceğini belirtti.

Yazlık ve kışlık olmak üzere iki farklı konseptle mekanın hazırlanacağını aktaran Çolakbayrakdar, çağdaş nikah salonuyla güre çiftlere, hayatlarının genişlik mutlu anını yaşadıkları nezih tıpkı yassı sunacaklarını tabir etti.

Yıldırım Beyaz Zehir Mahallesi’ne yeni ekol

Melikgazi Belediyesinin Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ne hayırsever Rasime Erkan iş birliği ile yaptığı Keriman Erkan İlkokulu ve Rasime Erkan Anaokulu inşaatında çalışmalar sürüyor.

Melikgazi Şehremini Mustafa Palancıoğlu, yaptığı mukayyet açıklamada, mahallede 6 blok, 233 dairelik ayrımsız kentsel dönüşüm çalışmasına başladıklarını, blokların yükseldiğini, bölgeye yıpranmamış yollar, parklar, cami kabil birçok yatırımı kazandırdıklarını belirtti.

Cami, sosyal organizasyon, ekol, afiyet merkezi kabil ihtiyaçları gidermeye çalıştıklarını nâkil Palancıoğlu, şunları kaydetti:

“Kentsel dönüşümün şipşak yanı başında 20 derslikli bu iyice okulumuzun ve anaokulumuzun çalışmaları acilen devam ediyor. Rasime Erkan Anaokulumuz ise 2 bükülmüş olup 6 derslik, hoca odası, başmuallim odası, rehberlik odası, belgelik, çokça amaçlı mağaza ve yemekhanesi bulunmaktadır. Peyzaj düzenlemesi ile bahçede ayan baziçe alanları düzenlenecek. Burada ekol öncesi eğitim bilimi faaliyetlerinin yürütüleceği yapıda çocuklara uyumlu aktiviteler ile hem eğlenip hem de öğrenmelerini sağlayacak düzlem oluşturmayı amaçlıyoruz.”

Share: