Kayseri’de üstüne 14 bin telefon hattı olduğunu öğrenen insan balaban sangılık geçirdi

Kayseri’birlikte kıvrak Bahri Çağlar, çocuğu üzere özlük hesabına telefon hattı ahzetmek için GSM operatörüne gitti. Burada tıpkı yetkilinin yaptığı araştırmada Bahri Çağlayan’ın üstüne kayıtlı 14 bin telefon hattı olduğu tespit edildi. Durumu öğrenen Çağlayan, neye uğradığını şaşırdı. Muktezi yerlere müracaat fail Bahri Çağlar, yetkililerden yardım bekliyor.

”BENİM YALNIZ 4 HATTIM VAR”

Bahriye Çağlar, ”Bende ‘benimde şu anda kullandığım 4 şerha üzerime hattım var. Bunların haricinde bire bir numaram yok’ dedim. Akşam eve gittim ve almaç hizmetlerini aradım. Orada benimle mütekellim yaşama, ‘şu anda sisteme girdim. 14 bine büyüklüğünde tarama yaptırdım’ dedi. Öylece kaldı. Bu olayın üstüne ertesi ahit Yahyalı Savcılığına gittim ve suç duyurusunda bulundum. Namına mukayyet kişi imzamla aldığım 4 parça şekil var. Bunun haricinde zat iradem dışında imzam kullanılarak, 14 bin format münfail. Bundan benzeri bilgim namevcut’ dedim” ifadelerini kullandı.

HATLARLA YANLIŞLIK İŞLEMİŞLER

Çağlayan, ”O zamanın savcısı benim şikayette bulunduğum telefonları tıpkı kenara bırakmış, kendim aldığım adıma mukayyet 4 pare başkaca soruşturma açmış. Ego tekrardan 2017 yılında Kayseri Cumhuriyet Altını Başsavcılığına müracaatta bulundum. Soruşturmalar hala devam ediyor. beraber yegâne İstanbul’dan bir tane birlikte Denizli’den benim adıma hat tanzim fail 2 pare bayi buldular. 3 modül tarz ile suçlar kenarlı. Bu suçlardan hava bayiler bulunmuş. Cürüm işlenmese bayide bulunmayacaktı. Bunlara 800 er TL, ceza mevdu. Mağdurum, benim tek bilgim bulunmayan. 14 bin sunum eşkâl üzerime açılmış” şeklinde konuştu.

”MAHKEMELERDE DOLANMAKTAN BIKTIM”

“Şu anda piyasada ne kadarı kullanılıyor onu de bilmiyorum. Benim hattımı kullanan aynı emanet Samsun’da ayyarlık suçundan yargılanmış, Adana’da ATM’den birinin adına servet çekmişler. Denizli’da oto lastiği satın almış, Kocaeli’nden getirmiş ve yeniden benim adıma açılan hattı kullanmış. Bu konuda ben haddinden fazla mustarip oldum. Yaşım mevrut 72’ye bibi karakollarda, savcılıklarda ve mahkemelerde dolanmaktan bıktım. İlgili firmalar bire bir çözüm bulsun” dedi.

” 14 BİN KALIP NASIL VERİLİYOR?”

GSM operatörlerinin tıpkı kişiye 14 telefon hattından fazla kalıp vermediklerini söyledikleri halde 14 bin hattı zahir verdiklerini alçalma ettiklerini belirten Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Delimsirek birlikte, vatandaşları bu şekilde kıygın eden GSM operatörlerinin yer okkalı şekilde cezalandırılması gerektiğini ifade etti. Atmaca, “Tıpkısı insanın apayrı aynı insanın yerine forma alması, ne anlama geliyor? Bunun bu kadar macerasız olmaması lazım. Yer yeniden haddizatında ayrımsız betim var. ‘Ben cürüm işleyeceğim. Hattı kendi adıma almıyorum. Başkasının namına alıyorum. Bunu yapmacıklı kimlikle yapıyorum ve bunu aynı bayiden bir nice defa yapıyorum’ kadar bir madde oluyor. Burada savcılığa mevdu şikayetler var. Dosya yoğun şikayet ve ifadelerle dolu.

”GSM OPERATÖRLERİ CEZALANDIRILMALI”

Burada aynı vatandaşımızın yerine binlerce şekil açılabiliyor. Ancak tıpkısı GSM operatörüne gittiğimizde ’14 hattan çok vermeyiz’ diyorlar. Ancak 14 bin lime dalan açılmış bu iş lacerem oluyor. Bu uzanım bu kadar gösterişsiz olmamalı. Akseptans edilemez benzeri format. Ortada aynı başı yerde var ve o suçu işleyenler var. Bayii burada bilerek değilse ve bu hattı kullananları keşfetmek bu kadar print mu? GSM operatörleri bu durumları sebep ciddiye almıyor. Burada bunu fail GSM operatörünün vahim aynı şekilde cezalandırılması gerekiyor” diye konuştu.

Share: