Kayseri siyaset haberi… AK Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri’de konuştu

SELIM Fırka Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Çok şükür deminden kendine yeten ayrımsız ülkeyiz. Kapıları kapatsak ekincilik bize yetiyor, fazlasını dışarıya satıyoruz. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın.” dedi.

Özhaseki, Kocasinan Belediyesi vasıtasıyla düzenlenen “Erkilet Pisik Bacağı Tanıtım Haset” etkinliğinde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin yavaş yavaş büyüdüğünü belirtti.

Türkiye’nin bundan 50-100 yıl geçmiş kabil olmadığını dile getiren Özhaseki, “Özellikle hele 2000’li yılların başındaki Türkiye gibi hiç değiliz. Çokça şükür demincek kendine yeten tıpkısı ülkeyiz. Kapıları kapatsak ekincilik bize yetiyor, fazlasını dışarıya satıyoruz. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Domestik silah oranımız yüzde 80’leri geçti. Dünyada yüzde 80’leri yakalayabilmiş, tıpkısı bambaşka ülke bulunmayan.” diye niteleyerek konuştu.

Özhaseki, ihracatın 250 milyar dolarlar civarında olduğuna değinerek, “Haddinden Fazla şükür bu ülkede debi birlikte artağanlık de oluyor. Balaban olan birliğimizin, beraberliğimizin daima olması. Siyaseten farklı düşünebiliriz, oylarımızı ayrımlı şekilde üstelik kullanabiliriz, bunun tek mahsuru namevcut amma hepimizin tıpkısı al çizgisi olması geçişsiz. O kırmızı çizgi bile bayrağımız olmalı, vatanımızın birliği, bütünlüğü olmalı, ezanımız olmalı. Onun dışında temas şeyi tartışabiliriz, konuşabiliriz. Ekonomiyi konuşabiliriz, sosyal olayları rastgele ant tartışabiliriz. Bunun hiçbir mahsuru namevcut.” ifadelerini kullandı.

“30 binden fazla evi teröristler, PKK’lılar yakıp, yıkmıştı”

Anadolu’nun zulme uğrayan mazlumlara ev sahipliği yaptığını hatırlatan Özhaseki, bu coğrafyada etle keski kabil olunduğunu söyledi.

Özhaseki, vekil namına görev yaptığı dönemde kabinede Güneydoğu’nun sorumluluğunun kendisinde olduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Kabinede sunma zor aksiyon olarak bana Güneydoğu’yu verdiler. O dönemlerde hatırlarsınız, oyuntu eylemleri vardı. 30 binden aşkın evi, teröristler, PKK’lılar yakıp, yıkmıştı. İnsanlar dışarıdaydı. Muttasıl devlete cebin herkesi tahrik ediyorlar kim cümle, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ayaklanma etsin, çekişme çıksın, devlete başlangıç kaldırsın, bu ülke bölünsün. O dönemlerde hiç oralardan çıkmadım. Gittiğim seçkin yerde de güzeşte bile aynı toplantıda bahsettim. Söz Misali Cizre’dahi, Şırnak özelinde 11 bine yakın yakılan evleri yaptırdım. Karşımdaki muhataplarımın ıcığı cıcığı neredeyse toplantılarda bu PKK’nın siyasi uzantısı olan partinin elemanlarıydı. Bana gittiğimde durmadan ‘Faşist nazır Kayseri’den ne işin var, buraya geldin? Sen öleceksin’ diyerek içtimai medyadan çağrılarda bulunuyorlar, gazeteler bastırıyorlar, kesintisiz bana hakaretler yağdırıyorlardı.”

“Tığ kişi kendimize yeteriz”

Seçme zaman dua ettikleri kerem üzere ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Özhaseki, yerel ve milli olmanın önemine değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizler ezanımıza, mukaddesatımıza, milli ve manevi değerlerimize alın katiyen ayrımlı düşünmeyiz amma bildirme majör çizgimiz bizim yerli ve milli olmamız. PKK, FETÖ, IŞİD ve DHKP-C gibi onlarca örgütün haricen beslendiğini bilelim. Paraları oradan veriliyor. Lojistik destekler oradan sağlanıyor ve alelhusus da ‘gidin orayı karıştırın, ülkeyi bölün, paramparça edin’ diye niteleyerek buyruk alarak satılık uşaklar vasıtasıyla üzerimizde baziçe oynanıyor. O yüzdendir ki tığ bile bunlara karşı güllabi olacağız. Onların Güneydoğu’dahi tıpkı terör devleti kurmasına mani olacağız. Burada bir Amerikan üssü kadar kerem kurmalarına mani olacağız. Biz kendi kendimize yeteriz doğrusu Tanrı’ın izniyle. Biz büyüdükçe onların oyunları de büyüyecek. Bunları bitmeme ettirdiklerinde üstelik gine Allah sizlerden razı olsun ki sizler iradenize erbap çıkıyorsunuz. İhtilal denemesinde sokaklara sâdır, iradenize topluluk çıkan sizsiniz. Elbette Cumhurbaşkanı’mızın liderliği var, önderliği var. Cenabıhak detaylı hayat versin diyerek dua ediyoruz ama sizlerin bu iradesi olmazsa bizim yapacağımız hiçbir molekül imkânsız.”

Etkinliğe, AK Öğür Kayseri milletvekilleri Hayal Nergis ve İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Reisi Ahmet Çolakbayrakdar, YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve vatandaşlar katıldı.

Share: