Kavak Kaymakamı Atar Görevine Başladı

Kavak Kaymakamlığına atanan Faruk Atar, görevine başladı.

Kalaba’nun Gürgentepe Kaymakamı iken Samsun’un Kavak ilçesi Kaymakamlığına atanan Faruk Atar, ilçe hükümet konağı uğrunda toplanan hava amirleri tarafından karşılandı.

Daha bilahare makamına geçen Ilçebay Atar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Samsun’un hoş ilçesi güreşçiler diyarı Kavak’ta fariza yapmaktan duyacağı memnuniyeti anlatım etti.

Kendisinin bölgeye ecnebi olmadığını tabir fail Şekerci, “Devletimiz nerede akıllıca görürse hizmetimi yürütürüm. Buradaki bakım süremde Kavak ve halkı amacıyla elimden mevrut gayreti göstereceğim” dedi.

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde 1992 yılında doğan ve Kargaşa’nun Çaybaşı ilçesi nüfusuna mukayyet olan Atar, ilköğretimini Samsun’un Çarşamba ilçesinde, ortaöğretim eğitimini ise Kalabalık’nun Ünye ilçesinde tamamladı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Amme Idaresi Bölümünden benzeri periyot er ve büro birincisi kendisine 2015 yılında çıkışlı olan Atar, 2016-2020 yılları beyninde İstanbul Büyük Mükellefler Idrak Dairesi Başkanlığı’nda Dirimlik Uzmanı namına fariza yaptıktan sonradan 2020 yılında yapılan İçişleri Bakanlığı 109. Dönüş Ilçebay Adaylığı sınavını kazanarak Balkı Ilçebay Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Dert ilinde İl Forma Stajını, Malatya ve Zonguldak illerinde Mülkiye Müfettişi refakatinde Teftiş Stajını tümleç Atar, Kargaşa Ünye ve Giresun Tirebolu ilçelerinde ise Ilçebay Refikliği stajlarını başarıyla gerçekleştirdi.

14 Şubat 2022 tarihinden beri Gürgentepe Kaymakamlığını yürütmekte iken Kavak Kaymakamlığı görevine atanan Atar’ın gür derecede İngilizce bildiği, evli ve aynı çocuk babası olduğu öğrenildi.

Share: