Katıldığı ilk arsıulusal şampiyonada ikinci olan Rojda, erek yükseltti

Hakkari’üstelik hususi harekat polisinin yetiştirdiği 13 yaşındaki judocu Rojda Angıç, ilk defa katıldığı arsıulusal aynı organizasyonda gümüş madalya kazanarak kentin gururu oldu.

Arkadaşlarının antrenmanlarından etkilenerek başladığı judoda yeteneği fark edildikten bilahare Polisgücü Spor Kulübü bünyesine alınan 9. dershane öğrencisi Rojda, elde ettiği başarılarla ayn dolduruyor.

Özel Harekat Yazıhane Müdürlüğünde memur polis güçleri memuru ve judo antrenörü Düş Özcan Sucu’nun yetiştirdiği başarılı sportmen, Yozgat’ta 19-20 Mart’ta düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Judo Türkiye Şampiyonası’nda değerli madalya kazanarak adından söz ettirdi.

Ardından Kahramanmaraş ve Sivas’ta düzenlenen şampiyonalarda bile mehabetli başarılara imza atarak milli takıma katılan Rojda, 3-4 Eylül’birlikte Yunanistan’birlikte gerçekleştirilen Yıldızlar Balkan Judo Şampiyonası’nda savaşım etti.

Kariyerindeki önce uluslararası organizasyonda rakiplerini geride bırakarak Balkan ikincisi olan milli sporcu, kendine bakir misyon kendisine belirlediği Avrupa ve olimpiyat şampiyonlukları üzere hazırlıklara şimdiden başladı.

Başarılarıyla kente, ailesine ve antrenörlerine büyük gurur yaşatan Angıç, bundan sonraki müsabakalarda üstelik dolgunca sonuçlar alarak Türk bayrağını göndere çektirmeyi hedefliyor.

Rojda: “Denk biri tevessül etmek istiyorum”

Rojda, AA muhabirine, Türkiye’bile planlı şampiyonalarda elde ettiği başarılarla milli takıma yükseldiği amacıyla mutlu olduğunu belirtti.

Milli formayla ensiz dışında ilk defa katıldığı organizasyonda sim madalya kazanmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Rojda, şunları aktardı:

“Haddinden Fazla mutluyum. Ailemi gururlandırdım. imdi dahi değerli madalyalar üzere savaş edeceğim. Hakkari’nin adını artık açıklamak istiyorum. Polisgücü Spor Kulübü sporcusuyum. Hocalarımız bizimle haddinden fazla yakından ilgileniyor. Kulüpteki başka sporcular dahi birçok adım aldı. Kente geldiğimde da beni haddinden fazla güzel karşıladılar. Mutluluktan ağlayacaktım. Okulda ve sporda benzer biri olmak istiyorum. Çocuklar bu başarılardan haddinden fazla etkileniyor. Ailemi gururlandırdığım amacıyla çok sevinçliyim. Bu başarıları elde etmemde bana bindi sunan Sayın Valimize, İl Güven Müdürlüğümüze ve hocalarıma çokça teşekkür ediyorum.”

Çalıştırıcı Rüya Özcan Saka: “Olimpiyatlara büyüklüğünde başvurmak istiyoruz”

Çalıştırıcı Umut Özcan Saka üstelik bu başarıların şişman emekler sonucu elde edildiğini dile getirerek, Yunanistan’daki organizasyona Rojda ile gelişigüzel katıldıklarını, kendisinin üstelik milli mızıka antrenörü kendisine fariza aldığını rapor etti.

Rojda’nın finalde milli mızıka arkadaşına yenilerek ikinci olduğunu anlatan Saka, “Tığ bile orada bayrağımızı bildirme ferah şekilde künde ettik. İstiklal Marşı’mızı okuttuk. Bizler amacıyla yüce olan buydu. Rojda, ümitler kategorisinde de Avrupa ve Dünya şampiyonalarında uğraş edecek. İnşallah kota alıp bu sporcumuzla olimpiyatlara kadar gezmek istiyoruz. Polisgücü Spor Kulübü kendisine akıbet iki senede birçok branşta ulusal ve uluslararası arenada sayımsız madalya elde ettik. Bu spora faaliyet isnat etmek geçişsiz. Ast yapıdan yetişen birçok sporcumuz üstelik var. Rojda üzere sporcularımız dahi onlara azamet model oluyor. İnşallah onlar de ablaları kadar bildirme nazik organizasyonlarda ülkelerini en gür şekilde entrika ederler.” diye konuştu.

Zehra Angıç: “Ondan elan iri dereceler bekliyoruz”

Kızının başarısından büyük mutluluk duyduklarını söyleyen esas Zehra Kanat de bu süreçte emeği sabık herkese teşekkür ederek, “Kızım muvaffakiyetli ve bereketli aynı öğrenci. Ondan henüz iri dereceler bekliyoruz. Benzeri şampiyona alırsa elan dahi bahtiyar olurum. Kızımla gelgel duyuyorum. Onun yarışmasını canlı izledik. Evire Çevire kızım başarılarıyla bilcümle göğsümüzü kabartacak.” ifadelerini kullandı.Share: