Kastamonu’da 4 aracın karıştığı üzücü kaymakamlık! Çok sayıda ölmüş ve dertli var

Kastamonu-Taşköprü karayolu Diken Dutu köyü mevkiinde meydana mevrut kazada ayrımsız çoban önüne sâdır motosiklete çarpmamak için tatbikat yapınca yolun karşı şeridine geçti. Cumbalak atarak cebin şeride sabık makine, ilk minibüse ardından dahi 2 araca henüz çarptı. Otomobilin çarptığı minibüs ise kaymakamlık yerinden tahminî 300 metre giderek durabildi.

CAN PAZARI YAŞANDI

Kazanın arkası sıra duygusal pazarının yaşandığı görüngü yerine haddinden fazla sayıda esenlik, polis güçleri ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Kazada Tuncel Yılmayan, Veli Özdemir ve Şükrü Güler hayatını kaybetti. Yaralanan Gaybubet Z. (51), Aydın B. (55), Nezahat G. (50), Mustafa S. ve Mehmet K., ambulanslara bindirilerek Kastamonu Yetişek ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. İtfaiye ve sağlık ekipleri, halk fenerleriyle çevrede bambaşka gaileli olup olmadığını aradı.

“UÇARAK ÜZERİMİZE GELDİ”

Can pazarının yaşandığı kaza anını anlatan Suat Kıroğlu, “Tığ, Samsun’a gidiyorduk. Cebin şeritten uçarak üzerimize geldi. Ilk bizim aracımıza çarptı, arkası sıra arkadan gelen araçlara çarptı. Bize çarptıktan sonrasını biz göremedik. Fakat 300 metre ileride durabildik tığ. Aracımız devrilmedi. Şansa halk frenini çektik ve gelip burada durduk. İki kişiyi kontrol amaçlı hastaneye getirdiler. Aracımız evvel bize çarpmanın etkisiyle bu arkaç geldi. Biz ayrıksı hiçbir yere çarpmadık. Makine çarpınca bu ayla geldik” dedi.

Share: