Kasıt Aymanas Evleri’nde anahtar sevinci

Konya’nın kalıp Uğur İlçe Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Aymanas Evleri Göz Bina Kooperatifi’nde açacak sevinci yaşandı.

Murat Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen ‘Büyük Konut Hamlesi’nin geçmiş Kooperatifi Aymanas Evleri Konut Çatı Kooperatifi’nde anahtar sevinci yaşandı. Açacak doğrulama töreninde aile sahiplerinin heyecanına ve sevincine kuma olan Hedef Belediye Reisi Mustafa Kavuş, eskimemiş evlerin türe sahiplerine şiddetli güzel olması temennisinde bulundu.

“Biz bu efor yolu hemşehrilerimizle gelişigüzel yürüyoruz”

Amaç Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen merasim öncesinde mütekellim Başkan Mustafa Kavuş, Aymanas Evleri’nin Hedef’ın Balaban Hane Hamlesi’nin kebir halkalarından olduğunu kaydederek, “Kolpo dalga büyüyen göz hamlemiz, hamdolsun şu dakika domuzuna tıpkısı aşamaya geldi. Bağımlı kim bu hamlenin sunma cesim unsuru hemşehrilerimizin bizlere verdiği bindi ve duyduğu güvendir. Biz bu ağır yolu sizlerle alay malay yürüyoruz” diye konuştu.

Güvenli binalarıyla, eşsiz içtimai donatılarıyla ve bıkılmayan yeşil alanlarıyla vatandaşları huzur içinde hayatlarını sürdürebilecekleri yuvalara kavuşturmaya uzunlamasına bitmeme ettiklerini keydeden Başbuğ Kavuş, “Aymanas Evleri de gayrı kooperatiflerimizde olduğu kadar üyelerine ve yer sahiplerine, daha konforlu, elan gündeş, daha yaşanabilir, daha rahat ve daha dimdik benzeri hayat kazandırmanın yanında aceleci imal süreci ile inşaat kalitesi ile ve sakinlik yaşayan yapım sektörüne sunduğu fert suyu ile Meramımızın gözbebeği olmaya devam edecek” dedi.

“Aymanas evleri’nin yüzde 40’ı teslim edilmiş oldu”

Aymanas Evleri’nin Meram’ın beniz akı projelerinden biri olduğuna aksan eden Başbuğ Kavuş, yaşanan süreç karşı şu bilgileri verdi:

“Kooperatifin kurulduğu bu bölgede 135 yapı ve 195 bağımsız kesim vardı. Tabi bunların şişman çoğunluğu ömürlerini tamamlamış, yaşanılır ve artağan olmaktan kullanılmış, konforlu yaşamdan çok ırak, abra düz değil yük getiren konutlardı. hür teşebbüs, bu noktada harekete geçmeyince aksiyon başa düştü. Arkadaşlarımız buranın dönüşümünü hatırlamak amacıyla kolları sıvadı, 196 arsa sahibi ile 252 üyemizi bire bir araya getirerek kooperatifi kurdular ve bugüne dek D ve E Bloklarda 120 daireyi teslim ettiler. Bugün dahi F Blokta bulunan 60 dairemizi henüz hak sahiplerine konfirmasyon etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 8 blok namına nesir edilecek Aymanas Evleri kooperatifimizde zaman konfirmasyon edilecek blokla gelişigüzel 3 bloğun teslimi gerçekleştirilmiş olacak. Kısaca bugüne kadar Aymanas Evleri’nde dairelerin yüzdelik 40’ı sahipleri ile buluştu. Küsurat bloklardan 60 dairelik C Bloğun sert inşaatı bitti mufassal amal dahi devam ediyor. İnşallah onu de 2023 sonu itibariyle üyelerimize tasdik etmiş olacağız. H blokta ise ana atıldı, sert inşaat bitmeme ediyor. Zaman teslimini yapacağımız 60 kat, kullanılmamış sahiplerine doğru hayır olsun. Aileleri ve sevdikleriyle güle güle, sağlıcakla ve bahtiyar günlerde otursunlar inşallah.”

Murat Belediye Reisi Mustafa Kavuş, konuşmasının arkası sıra anahtarları türe sahiplerine doğrulama etti. – KONYA

Share: