Kartallı Çocukların Eğitim Bilimi Hayatı, Müzakere Akademisi ile Zenginleşiyor

Kartal Belediyesi marifetiyle Kartallı çocukların yeteneklerini yetiştirmek ve ekin-sanat hayatlarını zenginleştirmek üzere hayata geçirilen Kartal Belediyesi Musahabe Akademisi Saz Bölümü’ne bu sene da rekor sayıda referans yapıldı.

Kartal Belediyesi Müzakere Akademisi, Kartal’ın hars-görüşme hayatında, çocukları ve gençleri geleceğe hazırlamaya bitmeme ediyor. Piyano, keman, gitar, çello, yan flavta, perküsyon, keman, alto ve koro branşlarında eğitimlerin verildiği Saz Bölümü’nün kabiliyet sınavları, Kartal Belediyesi Deniz Boyu Melfuf Bakım Binası’nda gerçekleştirildi.

7-15 yaş aralığındaki çocukların başvurduğu kabiliyet sınavlarında bu sene, hoppadak Kartal’dan değil İstanbul’un birçok ilçesinden rekor sayıda müracaat yapıldı. Imtihan süresince onlarca yavru ve zinde, akademiye akseptans yapılmak için hakem heyeti üyelerine yeteneklerini sergiledi. Minik adayların ateşin gününde, aileleri bile onları yalnız bırakmadı.

BAŞKAN YÜKSEL: “GELECEĞİN SANATÇILARINI YETİŞTİRİYORUZ”

Kartal’ı hars-konuşma merkezi fora etmek için çalışmaların ivinti kesmeden sürdüğünü belirten Kartal Belediye Reisi Gökhan Yüksel, Tekellüm Akademisi’nin Kartal’ın kültür-konferans hayatının geleceğine yaptığı yatırıma ilgi çekti.

Danışma Akademisi sayesinde bu güne büyüklüğünde binlerce çocuğun sanatla tanıştığını kaydeden Başbuğ Gökhan Yüksel, “Kartal’ın gelişmesi için genişlik önemsediğimiz kavramlardan biri firez-konferans hayatı. Çünkü biliyoruz kim; foto ve enstrüman yapamayan, sanata değer vermeyen toplumlar geleceğe güvenle bakamaz. Cumhuriyetimizin müessis değerlerinden aldığımız bu ilhamla Kartal’da geleceğin sanatçılarını yetiştirmeye bitmeme ediyoruz. Emeği güzeşte bilcümle sanatkâr ve emekçi dostlarımıza benzeri defa elan teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Share: