Kars’ın ilçelerinde Öğretmenler Günü kutlandı

Kars’ın Kağızman, Sarıkamış, Akyaka ve Digor ilçelerinde 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü törenle kutlandı.

Kağızman’daki tören, İstiklal Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

İlçe El Eğitim Bilimi Merkezi’nde Kağızman İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı programda, göreve yıpranmamış atanan öğretmenler kasem etti, martir öğretmenler üzere sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi.

Törene, Kağızman Kaymakamı Okan Daştan, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı İlker Kar, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Oğuzhan Mehabetli, Uray Komutan Vekili Mutlu Balaban, ofis amirleri ve öğretmenler katıldı.

Sarıkamış

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde ise Şehit Fikret Zaman Ortaokulunda planlı programda, sarıklı ve öğrenciler koşuk okudu, ırlamak dinletisi ve ahali oyunları gösterisi gerçekleştirildi.

Emekli hoca Teşrinisani Çakır’ın günün anlamını tamlayan konuşmasının ardından mesleğe yeni başlayan öğretmenler kasem etti.

Akyaka

Akyaka ilçesinde bile İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Özcan Erdağı, Akyaka Kaymakamlığı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra, İlçe Milli Terbiye Müdürlüğünde devam eden programda, adaylıkları kalkan öğretmenler için yemin töreni düzenledi.

Digor

Digor ilçesinde da İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Serkan Çıpa, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla buradaki program sona erdi.

Demir ve beraberindeki bölüm müdürleri daha sonraları ilçedeki köyleri gezerek, öğretmenlere çiçek sunma edip pasta kesti.

Share: